Wnętrza domu w stylu angielskim: piękna stylowa aranżacja wnętrz

Aranżacja wnętrza domu z nutką stylu angielskiego jest elegancka i harmonijna. Ponadczasowy wdzięk stylowych wnętrz tkwi m.in. w prostocie i pięknych detalach. Pani domu kocha angielskim wystrój, zapraszamy więc do wnętrza domu, w którym wszyscy domownicy czują się komfortowo.

wnętrza domu w stylu angielskim
wnętrza domu styl angielski
wnętrza domu styl angielski
wnętrza domu styl angielski
stylowe wnętrza zdjęcia

Wnętrza domu są urządzone w stylu angielskim, który uwielbia właścicielka. Zobaczcie jak udało się przenieść angielski wystrój do domu w Polsce. Aranżacja stylowych wnętrz jest przytulna, elegancka i harmonijna. Pani domu podpowiada też jak przenieść styl angielski do mieszkania.

Stylowe wnętrza domu: projekt

Siedem lat temu Ewa i jej mąż kupili dom w stanie surowym w jednej z zielonych dzielnic Warszawy. Odpowiadała im lokalizacja i cena, lecz nie do końca sam projekt wnętrza domu. – Przeróbki były konieczne, bo nasza rodzina jest dość liczna – opowiada pani domu. - Choć mam wyobraźnię i „widzę” urządzone wnętrza, zanim tynk wyschnie, uznałam, że bez pomocy architekta się nie obejdzie. Poprosiłam o nią znajomą, Ewę Lipę. Dzięki fachowej pomocy dom zrobił się jak z gumy: kuchnia po połączeniu z jadalnią okazała się bardzo przestronna, pojawiła się dodatkowa łazienka i dwie garderoby. Wspólną przestrzeń wnętrza domu tworzy kuchnia połaczoną z jadalnią. W ich aranżacji widać wyraźnie fascynację gospodyni stylem angielskim. Ciekawostką w projekcie wnętrza domu jest umiejscowienie salonu. Pokój dzienny wylądował na… piętrze! - Początkowo uważałam to za dziwaczny pomysł – mówi właścicielka. – Teraz twierdzę, że był świetny i się sprawdził! Obok salonu mieści się tu m.in. sypialnia oraz łazienka. Powyżej są pokoje dzieci oraz gościnne. W ten sposób powstał bardzo funkcjonalny podział przestrzeni wnętrza domu. Naszym gościom taki układ wnętrz w domu bardzo się to podoba.

Wnętrza domu w styl angielskim: aranżacja

Według pani domu czas tak szybko biegnie, tak szybko wszystko się zmienia wokół nas, że dom powinien być dla rodziny ostoją. - Na co dzień potrzebujemy stabilizacji i spokoju – wyjaśnia. – To cenne móc wrócić w dobrze znane cztery kąty. Dlatego, zamiast zmieniać aranżację wnętrza domu, raczej dodaję. Oczywiście aranżacja wnętrza domu ewoluuje wraz ze zmieniającymi się potrzebami i oczekiwaniami domowników, ale jego rdzeń pozostaje taki sam. Urządzając stylowe wnętrza, pani domu starałam się, by każdy z domowników czuł się komfortowo. Aranżacja stylowych wnętrz nie jest łatwa, na pewno motywem przewodnim w wystroju jest styl angielski. Pani domu podczas aranżacji wnętrz chciał, by wszystko do siebie pasowało, lecz by pomieszczenia zachowały odmienny charakter. Od dawna docenia też możliwości, jakie dają tkaniny w dekoracji i aranżacji wnętrz domu. Właścicielka lubi meble tapicerowane, bogate aranżacje okien, narzuty, kapy oraz tapety jak tkaniny. Widać to zarówno w firmie (Ewap-design.com.pl), jak i w prezentowanej aranżacji domu. Pani domu podkreśla, że cały czas się uczy, by dekorować wnętrza jeszcze piękniej!

Wnętrza domu: salon i korytarz w stylu angielskim

W salonie w stylu angielskim króluja kanapy, w które domownicy uwielbiają się zapadać. Perski dywan w kwatery i indyjski stolik (Allegro.pl) stanowią kolonialne uzupełnienie angielskiego wystroju. Wnoszą do aranżacji wnętrza salonu solidność, zasobność i… spokój. Oryginalna dekoracja okna w salonie może budzić zainteresowanie: zamiast tradycyjnego długiego karnisza (optycznie obniżyłby pokój), zamontowano dwa krótkie, pod pojedyncze bryty materiału, których zadaniem jest jedynie przysłonięcie miejsca połączenia stolarki okiennej i ścian oraz dekoracyjne otulenie okna w salonie. Rolę praktyczną przyjeły na siebie rolety.

Korytarz we wnętrzu domu pełni funkcję biblioteczki (ona sama oraz biurko pochodzą z nieistniejącej już stolarni) z miejscem do pracy. Angielski styl w salonie efektownie podkreśla tapeta z kolekcji Sanderson, a kolor passe-partout w obrazach wiszących nad blatem idealnie z nią koresponduje. Posadzka, jak niemal w całym wnetrzu domu, to parkiet z bielonego debu (Barlinek). Strefę wejścia ozdabia tapeta z kolekcji Manuel Canovas oraz lustro i komódka przywiezione z Anglii. Złocista kotara dyskretnie osłania drzwi, symbolicznie odgradzając domowników od problemów świata zewnętrznego. Biżuteryjne lampy (Home Sweet Home) dodajaą holowi pałacowego charakteru. Praktyczne płytki (Tubądzin) kolorem wpisują się w aranżację wnętrza w stylu angielskim.

Styl angielski: pomysł na wystrój wnętrz

Pani domu jest zakochana w angielskich tkaninach i tapetach, we wzornictwie i jakości, w ponadczasowej elegancji stylu angielskiego. Uważa, że dodają aranżacji wnętrz przytulności i nostalgicznego uroku. Jeśli jesteś miłośnikiem stylowych wnętrz, włąscicielka prezentowanego domu zdradza kilka rad jak wprowadzić styl angielski do wnętrza domu. - Aby wykorzystać jak najlepiej angielskie inspiracje, radziłabym przeglądać brytyjskie strony internetowe oraz magazyny i albumy dotyczące aranżacji wnętrz - są prawdziwą kopalnią pomysłów na wystrój angielski. Warto jednak nie kopiować stylu angielskiego jeden do jednego, bo we wnętrzach polskich domów takie kalki będą wyglądać sztucznie. Wystrój angielski trzeba umiejętnie łączyć z meblami klasycznymi i nowoczesnymi. Jeśli lubisz styl angielski w aranżacji wnętrz dekoruj okna tkaninami w duże wzory kwiatowe, łączki i pasy – niech układają się warstwowo. W pomieszczeniach większych tkaniny w angielskie wzory mogą być bardziej mięsiste i w większe desenie, do mniejszych wnętrz wybierz materiały cieńsze i lżejsze w odbiorze. Pomysł na kuchnię w stylu angielskim? Zabudowa kuchenna - wbrew pozorom nie musi być klasyczna, z filongowanymi frontami i ciężkimi gzymsami. Jeśli będzie nowoczesna, lecz biała lub kremowa i np. z płycinami, mozesz dodać jej angielskiego wystroju i „dosmaczyć” ją uchwytami i dodatkami. Preznetowana na zdjęciach wnętrz domu zabudowa kuchenna (oraz schody i drzwi garderoby) wyszły spod ręki Andrzeja Krachały ze stolarni w Piasecznie. Oprawa okien powstała w firmie dekoratorskiej pani domu.

Ocena: 0
Tekst: Dorota Jaworska Zdjęcia: Radosław Wojnar

POLECANE ARTYKUŁY