Wnętrza domu urządzone w stylu kolonialnym to przestrzenie, które charakteryzują się naturalnością i nieprzeciętną elegancją. Charakterystyczną cechą kolonialnej stylistyki domu będą elementy tradycyjnie angielskie, które dopełnione są akcentami orientalnymi, afrykańskimi. Właśnie w takim stylu utrzymane są wnętrza domu zaprojektowanego przez studio LIL DESIGN LIVE IN LUXURY. Prezentujemy wizualizacje domu, który zachwyci niejednego miłośnika oryginalnego stylu!

Wnętrza domu w stylu kolonialnym

Założeniem projektowym jest stworzenie wnętrz domu, które wyróżniałaby ponadczasowość połączona z elegancką stylistyką wnętrza. Całość ma być odzwierciedleniem cech stylu klasycznego z elementami kolonialnymi. Postawiono więc na meble kolonialne, których wykorzystanie stało się wymogiem Inwestorów. Te, są połączeniem europejskiej prostoty z wyszukanym, afrykańskim wzornictwem. Z uwagi na fakt, iż właściciele cenią sobie produkty najwyżej jakości, większość mebli wykorzystanych w projekcie sprowadzona jest z zagranicznych manufaktur wykonujących ręcznie meble z mahoniu. Zaprojektowane wnętrza domu to przestrzeń niezwykle ciepła i przytulna, która z pewnością będzie urzekać niebanalnym klimatem. Idealnym dopełnieniem projektu wnętrz domu są podłogi z marmuru i dębowych desek.

Meble kolonialne i kolory we wnętrzu

Meble kolonialne we wnętrzu sprawiają wrażenie ciężkich i masywnych. Celem złagodzenia takiego efektu, projektantka zdecydowała się na zastosowanie w aranżacji stonowanych barw natury i ziemi, które nadają całości wyjątkowej lekkości. W aranżacji pokoju dziennego dominuje delikatna szarość, jasne kremy i zróżnicowane odcienie beżu. To właśnie te kolory we wnętrzu decydują o jego ogólnym wyrazie i sprawiają, że salon wydaje się niezwykle przytulny i ciepły, a masywne formy mebli nie przytłaczają aranżacji. Meble w stylu kolonialnym idealnie prezentują się we wnętrzach stylizowanych. Nadają im indywidualnego charakteru, który jest absolutnie nie do podrobienia. W podobnej stylistyce zaprojektowane sypialnię, w której także dominują delikatne barwy ziemi. Te, idealnie komponują się z ciemnymi i wyrazistymi meblami. W stylowym wnętrzu zaprojektowano także niewielką garderobę, która jest świetnym pomysłem na aranżację sypialni.

Aranżacja korytarza w stylu kolonialnym

Największym wyzwaniem dla projektantki okazało się zaaranżowanie wąskiego, a długiego korytarza. Warunkiem Inwestorów było zaplanowanie w nim dużej pojemnej szafy, która zapewniłaby optymalną ilość miejsca do przechowywania, a jednocześnie nie przytłoczyła wąskiego wnętrza. Projektantka świetnie poradziła sobie z tym zadaniem, decydując się na zbudowanie specjalnej ścianki, w którą została wsunięta szafa. Takie rozwiązanie sprawia, że na widoku są jedynie fronty szafek, którym nadano niezwykle reprezentatywny wygląd. Szafę zdobią postarzane lustra, na które naklejono wykonane na specjalne zamówienie dekory. W ten oto sposób, miejsce do przechowywania stało się jednocześnie największą ozdobą wnętrza.