Wnętrza domu: najmniejszy dom w Polsce [WIDEO + GALERIA ZDJĘĆ]

Wnętrza domu, który uchodzi za najmniejszy dom w Polsce. Projekt wnętrz, który na zaledwie 40 mkw, zapewnia pełnowartościową i funkcjonalną przestrzeń życiową dla rodziny z dwójką dzieci. Salon z kuchnią i jadalnią, sypialnia na poddaszu, funkcjonalna łazienka i klatka schodowa – wszystko to zaplanowano we wnętrzu najmniejszego domu w Polsce, za projekt którego odpowiada Tadeusz Lemański.

Najmniejszy dom w Polsce
Najmniejszy dom w Polsce
Najmniejszy dom w Polsce
Najmniejszy dom w Polsce
Najmniejszy dom w Polsce

Najmniejszy dom w Polsce to jedyne 40 mkw powierzchni użytkowej. We wnętrzu domu zaplanowano wszelkie niezbędne funkcje, które zapewniają wygodną i funkcjonalną przestrzeń mieszkalną. Dla kogo zaprojektowano najmniejszy dom w Polsce? Architekt domu - Tadeusz Lemański - zapewnia, że ta niewielka przestrzeń domu może stanowić lokum dla dwuosobowej rodziny z dwójką dzieci oraz pupilem.

Zobacz wnętrza najmniejszego domu w Polsce! 

Dzień Dobry TVN/x-news

Najmniejszy dom w Polsce: wnętrza domu funkcjonalnego

Najmniejszy dom w Polsce skrywa w sobie funkcjonalny salon z kuchnią i jadalnią, sypialnię, łazienkę oraz klatkę schodową. Całość została zaprojektowana na zaledwie 40 mkw. Mimo tego, wnętrza nie sprawiają wrażenia klaustrofobicznych przestrzeni, a wręcz odwrotnie – zaskakują przestrzenią. Poddasze domu zostało zaaranżowane jako wnętrze prywatne, w którym zaplanowano przestronną sypialnię. Ta, dzięki otwarciu na klatkę schodową zyskała na przestronności i mimo minimalnego metrażu, pozostaje wnętrzem nie tylko estetycznym, ale przede wszystkim niezwykle funkcjonalnym. W małej łazience, której metraż liczy sobie zaledwie 4 mkw zaplanowano wszelkie niezbędne sprzęty. Serce domu wyznacza dzienna część, na którą składa się otwarty salon z kuchnią oraz częścią jadalnianą. Tutaj także postawiono na funkcjonalne rozwiązania, które nadają wnętrzom dodatkowej przestronności. Całkowite przeszklenie jednej ze ścian domu sprawia, że w ciągu dnia salon można „powiększyć" o przestrzeń tarasową. Dom został wybudowy w tradycyjnej technologii budowania, a pokryty estetyczną blachą, która z dachu płynnie przechodzi na elewację. Dzięki takim zabiegom bryła domu nabiera nowoczesności i wyróżnia się na tle innej architektury.

Ocena: 5
Tekst: Anna Rychlewicz Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

POLECANE ARTYKUŁY