Założeniem projektowym było zaaranżowanie wnętrz domu, w których królować będą jasne i delikatne barwy, a całość zostanie zgrabnie przełamana mocniejszą kolorystycznie podłogą. W efekcie powstały nowoczesne wnętrza, których aranżacja urzeka kolorystycznym zgraniem i stylistyczną spójnością, która buduje ciepły, rodzinny klimat. Centrum wnętrz domu stanowi nowoczesny salon, który został otwarty na kuchnię i jadalnię. Za projekt wnętrz domu odpowiada Agnieszka Lorenc ze studia ALL DESIGN.

Wnętrza domu: otwarta przestrzeń przede wszystkim

Centralnym punktem nowoczesnego wnętrz domu jest otwarty pokój dzienny. Wraz z kuchnią i jadalnią tworzy on jasne i nowoczesne wnętrze - przestrzeń życiową dla młodego małżeństwa z synem. Decyzja o połączeniu strefy kuchennej z częścią dzienną wymagała zastosowania w aranżacji wnętrza zrównoważonej kolorystyki i materiałów. Przestrzeni kuchennej nadano stonowany wyraz, który został jednak podkreślony za pomocą frontów mebli kuchennych. Te, wybarwiono na orzech w ciemnym kolorze, który ma z kolei nawiązywać do koloru mebli w pokoju dziennym. Na granicy strefy dziennej i strefy kuchennej w projekcie wnętrza domu projektantka zdecydowała się zaplanować jadalnię. Część ta została wyznaczona za pomocą dużego stołu z krzesłami. Z uwagi na otwarcie kuchni na salon, zdecydowano się na częściowe przysłonięcie strefy roboczej i ukrycie jej za niewielką wyspą kuchenną. Takie rozwiązanie sprawia, że dzienna część wnętrz domu prezentuje się niezwykle elegancko, a kuchnia nie przytłacza aranżacji pokoju dziennego. W projektowanych nowoczesnych wnętrzach domu niemałą rolę odgrywa oświetlenie. Zostało ono pomyślane jako element budujący nastrój, a jednocześnie akcent eksponujący największe zalety aranżacji. Oprócz centralnych źródeł światła, nie brak tu halogenów, które „tworzą" to wnętrze.

Projekt: nowoczesne wnętrza domu

Część dzienna, której najważniejszą częścią jest nowoczesny salon to przestrzeń skąpana w jasnej, spokojnej kolorystyce. Na ścianach królują delikatne kremy i beże, a charakteru przestrzeni nadaje drewniana podłoga. W kwestii mebli salonowych zdecydowano się na absolutny minimalizm. Nowoczesne wnętrze zostało wzbogacone jedynie niską szafką i stolikiem kawowym, a całość zgrabnie otoczona przez nowoczesne meble wypoczynkowe. Ciekawym rozwiązaniem w projekcie wnętrza domu jest także zaprojektowanie niewielkiej ażurowej ścianki na korytarzu, która ma za zadanie oddzielenie pokoju dziennego od klatki schodowej. Celem nie przytłoczenia tej przestrzeni zdecydowano się na dwa prześwity, które przepuszczając światło nie zaciemniają żadnego z pomieszczeń. W tej części domu uwagę przyciągają także kremowe pasy, które dzielą posadzkę. W ten sposób zaznaczono komunikację we wnętrzu domu i zgrabnie połączono ze sobą dwa materiały: kremowe polerowane gresy i deskę parkietową. Projekt wnętrz domu urzeka spójnością i konsekwencją. Zarówno w części dziennej, jak i części prywatnej. Na uwagę zasługuje także projekt łazienki, która urzeka kolorystyką i stylem. We wnętrzu zdecydowano się na połączenie ze sobą dwóch kontrastujących barw. W efekcie powstało niezwykle stylowe i eleganckie wnętrze kąpielowe, któremu dodatkowego uroku dodają liczne skosy.