Wiosenne dekoracje: nadszedł czas wiosennych zmian. Zastanawiasz się jak wprowadzić do wnętrza optymistyczny powiew wiosny? Czasem wystarczy jedynie wzbogacenie aranżacji wnętrza o drobiazgi przywodzące na myśl tę radosną porę roku, a przestrzeń twojego domu opanuje wiosenna aura. Podpowiadamy, co zmienić we wnętrzu i co do niego dodać, by poczuć ten klimat.

Wiosenne dekoracje domu: jak to zrobić?

  • Zmień aranżację okien. Zmień firany na lżejsze i bardziej przejrzyste – dodające wnętrzu lekkości. Zmień także zasłony – również na lżejsze i utrzymane w jasnych barwach. Takie rozwiązanie sprawi, że światło zagości w twojej przestrzeni.
  •  Wprowadź do wnętrz zieleń – zadbaj o rośliny doniczkowe, przesadź je, dokup nowe. W kuchni postaw doniczki ze świeżymi ziołami – będą nie tylko atrakcyjną dekoracją, ale wzbogacą także posiłki.
  • Nie jesteś miłośnikiem roślin doniczkowych? Śmiało postaw na cięte kwiaty. Nie musisz od razu kupować kosztownych bukietów oraz wazonów. W tym celu możesz wykorzystać butelki po winie w ciekawych kolorach. Pozbaw ich tylko naklejek, ustaw na parapecie i w każdej umieść pojedynczy kwiat. Oryginalny efekt gwarantowany.
  • Do ustawiania kwiatów możesz wykorzystać naprawdę nietypowe pojemniki – np. w koszyczku do przenoszenia butelek ustaw szklanki a w nich umieść kwitnące gałązki. Z tą dekoracją możesz wędrować po całym domu.
  • Zawieś w domu dekoracyjne przedmioty nawiązujące tematycznie do wiosny – na przykład stroik z ptaszkiem siedzącym w kółeczku.
  • Od zewnątrz zawieś pod oknami skrzynki. Idealnie sprawdzą się te, barwą zbliżoną do koloru stolarki, ewentualnie kontrastujące z elewacją) i obsadź je kwitnącymi roślinami. W tym celu wykorzystaj choćby bratki lub stokrotki – niedrogie i łatwo dostępne, a na dodatek trwałe.
  • Od zewnątrz możesz w niekonwencjonalny i łatwy sposób ozdobić elewację domu – rozmieść na niej wiele uchwytów na doniczki i umieść w nich te z kwitnącymi roślinami.