WAWA DESIGN FESTIWAL 03: DESIGN ZNÓW OPANUJE WARSZAWĘ !!!

W dniach 5–13 września 2015 odbędzie się trzecia edycja warszawskiego festiwalu designu WAWA DESIGN FESTIWAL. W tym roku pod hasłem ORYGINAŁ. Sprawdź jakie atrakcje w tym roku przygotowali organizatorzy i w akich miejscach odbędą się najciekawsze wydarzenia!

WAWA DESIGN FESTIWAL
WAWA DESIGN FESTIWAL
WAWA DESIGN FESTIWAL
WAWA DESIGN FESTIWAL
WAWA DESIGN FESTIWAL

Po sukcesach poprzednich edycji organizatorzy postanowili rozbudować ofertę festiwalowych wydarzeń. Pojawiły się również nowe miejsca na mapie festiwalowej. Obok Soho Factory wystawy i wydarzenia towarzyszące Wawa Design Festiwal będą gościły w budynku Akademii Sztuk Pięknych przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, Centrum Przedsiębiorczości Smolna i pracowni Projektornia na Mokotowie.

Wawa Design Festiwal: idea i program

Przez 10 dni, od 11:00 do 19:00, będzie można oglądać, dotykać i poddawać dyskusji wszystko, co związane ze sztuką projektowania. Wystawy, panele, wykłady, a także warsztaty z projektowania, które zawsze cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem widzów, w tym roku posłużą pokazaniu jak bardzo różni się oryginał od kopii lub inspiracji: - Projektanci i przedsiębiorcy na całym świecie borykają się z licznymi podróbkami swoich produktów. Walka z nimi to mozolna praca, często nie przynosząca efektów. Podczas tegorocznej edycji Wawa Design Festiwal pokażemy jaka jest różnica miedzy ORYGINAŁEM, a kopiami lub inspiracjami. Mocno wesprzemy projektantów w kwestiach prawnych. Postaramy się pokazać dlaczego nabywanie oryginalnych produktów bardziej się opłaca. – podkreślają kuratorzy festiwalu.

Wawa Design Festiwal: dobre wzornictwo

Wawa Design Festiwal od początku prezentuje wyjątkowe powiązania designu i polskiej stolicy, a przy tym podkreśla wartość dobrego wzornictwa. W tym roku na stołeczną część festiwalu składają się dwie wystawy: ekspozycja „Nośnik Warszawa” z pracami zainspirowanymi stolicą, oraz cykliczna wystawa „Projekt Warszawiak”, prezentująca projekty stołecznych projektantów. Festiwal jest jednak imprezą ogólnopolską, a ambicją organizatorów jest prezentacja tego, co na polskiej scenie designu najciekawsze – niezależnie od miejsca urodzenia twórców. Jak do roku do wspólnego konstruowania Festiwalu zaproszeni zostali również kuratorzy m.in z Poznania by warszawskiej publiczności pokazać wystawy prezentowane wcześniej między innymi na Poznań Design Days. Oprócz wzornictwa przemysłowego, podczas trzeciej edycji Festiwalu, po raz pierwszy pokazana zostanie strefa Fashion, której tanie podróbki stanowią ogromny problem projektantów i światowych koncertów. W budynku ASP Wybrzeże pokazana zostanie wyjątkowa wystawa polskiej ceramiki “Ceramika by PL”. Pierwsza edycja WAWA Design Festiwal odbyła się we wrześniu 2013. U źródeł pomysłu na nowe cykliczne wydarzenie leżała potrzeba skupienia stołecznego środowiska twórców, producentów i promotorów designu na promocji kreatywnego projektowania i szerokiej edukacji z zakresu wzornictwa przemysłowego. Organizatorzy z jednej strony chcą wyraźnie uświadomić projektantom i producentom korzyści, jakie ich współpraca przynosi im samym i odbiorcom, a z drugiej – pragną w lekki, interesujący i angażujący sposób pokazywać szerokiej publiczności, czym jest dobry design.

Festiwal powstaje we współpracy ze stołecznym centrum artystycznym SOHO Factory oraz Miastem Stołecznym Warszawa. Tegoroczną edycję festiwalu honorowym patronatem objęła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wydarzeniu patronuje Narodowe Centrum Kultury.

WAWA Design Festiwal 2015 / 5–13 września / Warszawa

Kuratorzy Festiwalu:

Iwona Kowalczyk / 501 373 195 / iwona.kowalczyk@wawadesign.eu
Viol Orzechowska / 723 489 250 / viol.orzechowska@wawadesign.eu
Stowarzyszenie DizajSkłaD / dizajnsklad@gmail.com
www.wawadesign.eu / FB: Wawa Design Festiwal

 WAWA DESIGN FESTIWAL

Zobacz relację z WDF 2014.

WAWA DESIGN FESTIWAL 2015 już 5–13 września!

Dowiedz się więcej: www.wawadesign.eu / FB: Wawa Design Festiwal

Fot. materiały prasowe

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY