WZORY W OGRODZIE to przede wszystkim okazja do odpoczynku z całą rodziną. Wydarzenie będzie inauguracją wiosny - relaksującym dniem blisko natury, a jednak w centrum miasta. WZORY W OGRODZIE odbędą się już 25 kwietnia 2015 roku w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego – Królikarni przy Puławska 113a w Warszawie w godzinach od 10-19.

WZORY W OGRODZIE: design nie tylko dla ogrodu

W ogrodzie muzeum przedstawione zostaną ekologiczne, recyclingowe oraz organiczne produkty zaprojektowane przez młodych polskich projektantów. Całość skoncentrowana będzie na wzornictwie zrównoważonym, pozostającym blisko natury. WZORY W OGRODZIE to przedsięwzięcie, które na ma celu zaprezentowanie dobrego designu nie tylko do ogrodu, ale także wyjątkowych akcesoriów do domu. Ponad 80 projektantów pokaże swoje prace, które inspirowane są naturą, zielenią i równowagą. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć i zakupić rośliny do ogrodu i na balkon. Przy okazji wizyty w Królikarni będzie można również rozsmakować się w ekologicznej i zdrowej kuchni czy kupić świeże warzywa od lokalnych dostawców.

WZORY W OGRODZIE od strony kulinarnej

WZORY W OGRODZIE, przy współpracy z magazynem Smak, zapraszają do wspólnego długiego stołu, przy którym możemy wspólnie się posilić i podzielić przyniesionymi przysmakami! Organizatorzy zachęcając do przygotowania własnych wypieków i przyniesienia ich do wspólnej biesiady. Stół będzie zastawiony talerzami z fabryki Kristoff, które po posiłku uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu. Wydarzenie obejmuje także dodatkową moc atrakcji. Przy stole odbędą się też dyskusje i spotkania.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

12:30 - Kaja Kusztra, autorka serii THE GREAT INVENTORS. Projektantka porcelany Kristoff porozmawia o swojej pracy z Moniką Powalisz. Zdradzi tajemnice porcelany i opowie o tajnikach pracy projektowej i rzemieślniczej potrzebnej przy tworzeniu autorskiej serii porcelany.

14:30 - spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalembą-Drożdż, autorką "Słodki Sposób na Alergię", poprowadzi Monika Powalisz. Pani Małgorzata przygotuje poczęstunek dla uczestników spotkania, a wydawnictwo Pascal zapewni książki "Słodki Sposób na Alergię", które będzie można kupić na miejscu i dać do podpisania autorce.

Warsztat renowacji mebli poprowadzi Bibalo Design
Godziny 11.00-17.00
Dla kogo: młodzież i dorośli.

Podczas warsztatów, każdy będzie mógł spróbować swoich sił ,poznając wszystkie etapy i tajniki odnawiania starych mebli. Na kilku stanowiskach będzie można spróbować : rozkręcania krzeseł, klejenia mebli, zdzierania lakieru lub farby, lakierowania, malowania, bejcowania
woskowania, oraz zmiany tapicerki siedziska. Zachęcamy do przyniesienia swoich mebli do renowacji! Bibalo pokaże co można z nich zrobić własnymi siłami.

Joga na Foksal - Darmowa sesja jogi metodą BKS Iyengara

Poprowadzona przez wykwalifikowanych nauczycieli ze szkoły o ponad 10-letniej tradycji. Zapraszamy wszystkich którzy chcieliby poznać jogę bliżej i przekonać się o jej wyjątkowym wpływie na zdrowie i samopoczucie. Chętnych prosimy o swobodny ubiór. Ćwiczymy boso. Udostępnimy maty do jogi. Sesja odbędzie się za budynkiem muzeum, na tarasie widokowym.

Pokaz rzeźbiarski poprowadzi Konrad Szumilas, który pokaże etapy powstawania swoich prac oraz da możliwość chętnym do spróbowania rzeźbiarskiego rzemiosła. Przez cały dzień będzie można spróbować swoich sił. Zapraszamy dorosłych, młodszych i najmłodszych.

HARMONOGRAM DARMOWYCH WARSZTATÓW DLA DZIECI

Warsztaty kulinarne dla dzieci - magazyn KUKBUK i kumamkasze.pl, poprowadzi Maja Sobczak.
Godziny 11:00-14.00
Dla kogo: dzieci 6-11 lat

W trakcie warsztatów mali smakosze przygotują kluseczki orkiszowe, wytrawne i z cynamonem w różnych kształtach, do tego sosy – owocowy i z tartych pomidorów oraz domowy kisiel na bazie naturalnych soków i kawałków owoców.

Warsztat fotograficzny dla dzieci Akademia Fotografii
Godziny 14:00–18:00
Dla kogo: dzieci 5-13 lat.

Na małych miłośników fotografii będzie czekało mini studio fotograficzne oraz stoisko plastyczne, na którym każdy z uczestników będzie mógł wykonać swój wiosenny rekwizyt do sesji zdjęciowej! Nieco bardziej leniwi będą mogli skorzystać już z gotowych fotogadżetów. Najmłodszych uczestników zapraszamy z opiekunami.

Warsztat hortiterapeutyczno - ogrodniczy dla dzieci poprowadzony przez Fundację VIRIDOR
Godziny 11:00- 16:00
Dla kogo: dzieci: 4-10

DOTKNIJ, POCZUJ, ZAPAMIĘTAJ
Posługując się roślinami i ich nasionami będziemy ćwiczyć: węch, dotyk, słuch i wzrok. Będziemy grzechotać, chrobotać i szeleścić, gnieść, pocierać i dotykać, wywąchiwać, węszyć i niuchać. Będziemy patrzeć i chłonąć nazwy i właściwości roślin z którymi spotykamy się na co dzień.

Zajęcia plastyczne przygotowane przez Mysie harce
Godziny 11:00-17:00
Dla kogo: dzieci 5- 12

Całodzienne zabawy na trawie dla dzieci - kręgle, piłki, kolorowe tunele i namiociki, kometka (dużo kompletów, będzie można pograć z rodzicami), duże bańki mydlane, malowanie buziek i skręcanie baloników modelarskich.

Zajęcia plastyczne - wiosenne motylki - kreatywne zabawy plastyczne.

Warsztat wyplatania z wikliny papierowej - Krepiną i wikliną. Malowane.
Godziny 11:00-16:00
Dla kogo: dzieci 7-13