Wakacyjny projekt salonu, czyli królestwo bieli i błękitu

Projekt salonu, który kojarzy się z wakacjami i plażą to marzenie niejednego z nas. Wnętrze zdominowane bielą i błękitem zachęca do odpoczynku i pozwala naładować akumulatory. Detale aranżacji decydują o letnim i niezwykle lekkim charakterze przestrzeni, którą dopełniono stylowymi meblami marki IKEA. Prezentujemy projekt salonu, do którego chce się wracać bez względu na porę roku!

Biały pokój dzienny
Stylowy salon
Biała kuchnia
Projekt białej kuchni
Detale białego salonu

Biało-niebieski salon został zaaranżowany jako otwarta przestrzeń na łącznej powierzchni 40 mkw. Założeniem projektowym była aranżacja pokoju dziennego, która będzie przywodziła na myśl nadmorski klimat i kojarzyła się z wakacjami. Najlepszym sposobem na stworzenie wyjątkowego klimatu we wnętrzu okazało się postawienie na biele i błękity, które dopełniono prostymi sprzętami. Całość nabrała iście wakacyjnego charakteru dzięki podłodze pokrytej gresem, który sprawia wrażenie rozsypanego piasku.

Projekt salonu: wnętrze zdominowane bielą i błękitem

Najważniejszą strefą w projekcie salonu jest kącik wypoczynkowy, na który składa się wygodna sofa i fotele, a dopełnieniem całości jest prosty, klasyczny stolik. Wszystko to skąpane w bieli idealnie prezentuje się na tle ściany w intensywnym kolorze niebieskim. By nie przytłoczyć wnętrza wyrazistą kolorystyką, zdecydowano się na pomalowanie pozostałych ścian na kolor biały. Dzięki temu wprowadzono do wnętrza kolorystyczną równowagę i nadano mu wyjątkowej lekkości. Świetnym dopełnieniem subtelnej aranżacji salonu jest oryginalna szafa, która pamięta dawne lata. Mebel jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów aranżacji i jednocześnie decyduje o wyjątkowości całego wnętrza nadając mu ponadczasowy wyraz. W sąsiedztwie oryginalnej szafy, zlokalizowano kominek w marmurowym portalu.

 

Salon z kuchnią: lekkość ożywiona charakterystycznym detalem

Strefa jadalniana w salonie została wyznaczona za pomocą stołu i krzeseł z kutego żelaza. Ciężki wyraz mebla zniwelowano dzięki szklanemu blatowi, który sprawia, że zdobna podstawa stołu obejmuje tak naprawdę prowadzenie, wybijając się na plan pierwszy aranżacji. Kuchnia została zaprojektowana jako wnętrze otwarte na salon. Świetnym rozwiązaniem jest zaplanowanie kuchennego wnętrza w taki sposób, by część robocza pozostawała w ukryciu i nie zabierała salonowi należytej reprezentatywności. W centrum kuchennego wnętrza usytuowano niewielki okrągły stół, który dopełniono krzesłami IKEA. Całości zdecydowano się nadać kolor biały, dzięki czemu wnętrze zyskuje na elegancji i jest efektem konsekwencji kolorystycznej. Spośród białych mebli wybija się stylizowany piekarnik i okap w kolorze czarnym. Kolorystycznym przełamaniem monochromatycznego wnętrza białej kuchni jest także oryginalny karnisz i lampy.

Letni pokój dzienny: sprawdzone sposoby na wakacyjny klimat

Pragnąc poczuć wakacyjny klimat we własnym wnętrzu, postawmy zatem na pastelowe błękity oraz czystą biel. Duet ten idealnie przeplata się we wnętrzu tworząc relaksacyjny i uspokajający klimat. Jeśli dysponujemy większym metrażem salonu, który jest świetnie doświetlony światłem naturalnym, możemy zdecydować się na barwę nieco chłodniejszą, bardziej nasyconą. W mniejszych przestrzeniach wybierzmy natomiast subtelny błękit nadający mu lekkości. Idealnym dopełnieniem niebieskich ścian będą bielone podłogi. Pamiętajmy, że tak jak w każdym wnętrzu, także w aranżacji wakacyjnego salonu, niezmiernie ważne są detale decydujące o charakterze wnętrza. W letniej stylistyce możemy postawić na zasłony kojarzące się z żaglami czy chociażby poduszki z morskimi motywami.

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY