Urządzamy poddasze i podpwiadamy, jak zrobić pokój na poddaszu do nauki dla dziecka, salon z pięknymi widokami albo zupełnie nową przestrzeń do relaksu z antresolą i tarasem. Urządzając poddasze pamiętajcie, że światło dzienne oraz odpowiednia aranżacja pozwolą urządzić tu wygodne mieszkanie pod skosami. Wybraliśmy zdjęcia wnętrz na poddaszu, które będą inspiracją dla tych, którzy marzą o wnętrzach pod skosami.

WIĘCEJ: świetna łazienka na poddaszu ZDJĘCIA >>>

Przestronne poddasze niekiedy niemal do złudzenia przypomina pomieszczenia z niższych kondygnacji. Taki efekt w aranżacji wnętrza poddasza można osiągnąć, obudowując konstrukcję dachu na przykład płytami gipsowo-kartonowymi. Natomiast wykończenie deskami skosów i sufitów to dobre rozwiązanie na wysokich poddaszach, bo optycznie obniża wnętrza poddasza.

Urządzamy poddasze: dekoracyjne elementy konstrukcyjne

Często jak urządzamy poddasze chcemy wykorzystać niektóre elementy konstrukcji dachu jako dekorację. A więc zostawiamy je widoczne we wnętrzach na poddaszu. Za pomocą przemyślanej kompozycji desek można też imitować konstrukcję dachu na poddaszu, która ukryła się w izolacji termicznej, jeżeli się nam marzyło, by była widoczna. Odsłonięta konstrukcja dachu pasuje nie tylko do wnętrz na poddaszu o wystroju sielskim czy rustykalnym, ale także do nowoczesnego wnętrza poddasza – industrialnych, loftów. To, w jakim wnętrzu ma się pojawić, powinno decydować o jej wyglądzie. We wnętrzach na poddaszu o stylu rustykalnym widoczna konstrukcja dachu powinna mieć naturalną lub przyciemnioną barwę, w sielskich – najlepiej pomalować ją na pastelowy kolor. We wnętrzach nowoczesnych należy ją potraktować jako dekorację przestrzeni, nie musi więc tworzyć czytelnego rytmu konstrukcji poddasza. Można nadać jej niestandardowy kolor lub funkcję, na przykład wieszaka na ubrania.