Chociaż dobre wnętrze to takie, w którym my i nasi najbliżsi czują się najlepiej, to jednak kilka uniwersalnych trendów wnętrzarskich zawsze warto mieć przygotowanych w zanadrzu. Mody się zmieniają, styl pozostaje, dlatego wszelkie modowe nowinki (w tym także wnętrzarskie) trzeba zawsze przefiltrować przez nasz wewnętrzny głos aranżacyjny. Nie w każdym kolorze „do twarzy” naszemu wnętrzu, nie w każdym trendzie czuć się będziemy komfortowo. Dlatego mądrze korzystajmy ze wszystkich nowinek i prognoz wnętrzarskich na rok 2015 i wybierzmy z tej bogatej palety inspiracji to, co najlepsze dla nas i naszego wnętrza. Jakie zatem trendy dominować będą w modnych wnętrzach 2015 roku?

Kolory ścian w 2015 roku: głębia koloru!

Prognozy dotyczące najmodniejszych kolorów ścian w 2015 roku oscylują wokół głębokich, intensywnych odcieni  - od purpury po głębię antracytu. Warto inspirować się kolorami, które okrzyknięto kolorem roku 2015, niemniej jeśli nie jesteśmy przekonani do nich, wystarczy sięgnąć po głębsze i bardziej nasycone odcienie kolorów przez nas ulubionych. Jeśli nie odpowiada nam tak modny we wnętrzach w tym roku kolor intensywnej, miedzianej wariacji purpury w odcieniu Marsali, wybierzmy głębokie i chmurne pochodne koloru szmaragdowego czy turkusowego. Głębia, głębia i jeszcze raz głębia koloru! Oto kolorystyczna zasada nr 1 w roku 2015!

Trendy wnętrzarskie: kontrastowy detal!

Dotychczas „miłościwie panujące” wnętrza inspirowane minimalizmem, przechodzące przez fazę fascynacji designem lat ’50 i ’60, wkraczają w kolejny etap – jaskrawego kontrastu w detalach. Modne wnętrza w roku 2015 to nadal te urządzone rozważnie, minimalistycznie, bez zbędnego zadęcia, jednak zdecydowanie intrygujące detalem. Dekoracje wnętrz np. poszewki w odcieniach fluo? A może jaskrawy detal w pojedynczych elementach mebli? Jedna połać zasłony w kolorze fukcji? Miej baczenie na detal w kolorze - to trend wnętrzarski.

Trendy wnętrzarskie: mieć miedź!

Miedź jako nowa stal chromowana. Miedź po nieśmiałym debiucie w końcówce minionego roku, wkracza z impetem we wszystkie strefy wnętrz w 2015 roku: od oświetlenia, przez elementy dekoracyjne (świeczniki, patery, lampiony) po kolor ostrzy noży i listew magnetycznych. Do tego miedziany odcień lustrzanych tafli, plecionych koszy na prasę, opraw obrazów i zdjęć czy industrialnych świeczników. Miedziane oprawy kinkietów, miedziany kolor stelaży w stolikach kawowych i miedziane konstrukcje wokół nadal modnych przeskalowanych lamp fabrycznych to istny must have w modnych wnętrzach 2015 roku.

Dekoracje wnętrz: tapety na tapecie!

Tapeta utrzymuje swoją silną pozycję w dekoracjach ścian, którą zajmowała już w roku ubiegłym. Zmienia się tylko jej wzorniczy charakter – od subtelnych i łagodnych dotąd motywów floralnych (inspirowanych wzornictwem Williama Morrisa) tapety w 2015 roku przechodzą w roślinną gigantomanię! Przeskalowane motywy roślin i listowia zdają się zagarniać wnętrze dekorowane tapetą. Gorące trendy wnętrzarskie - motywy zielonych liści rodem z amazońskiej dżungli w roku 2015 to prawdziwy hit! Alternatywą będą równie tapety w modne silne motywy grficzne: oktogonalne plastry miodu, romby i zygzaki to nowe oblicze modnej tapety w 2015 roku.

Trendy wnętrzarskie: technologia i tradycja

W ciągłej pogoni za informacją nasze wnętrza nie nadążały z adaptacją wciąż nowej „koniecznej” technologii. Kilka pilotów do płaskiego jak kartka i szerokiego, jak ekran kinowy telewizora, sofa z głośnikami do smartfona i automatycznym poziomowaniem oraz feeria kolorów w podświetlanym LEDami suficie to wyobrażenie idealnego salonu, od którego delikatnie odchodzimy w 2015 roku. W trendach wnętrzarskich technologia ustępuje miejsca celebracji czasu z rodziną i miejsca głównie dla niej. Tego się trzymajmy w 2015 roku!

Sprawdź koloro roku 2015 według Pantone’a!