W tym sezonie w aranżacji wnętrz króluje industrialna elegancja. Z kolorem białym i szarym we wnętrzach zestawiamy odcień starego złota lub miedzi. Rezygnujemy z gładkich powierzchni na rzecz geometrycznych zgnieceń i chropowatej, przypominającej rdzę faktury.

Aranżacje wnętrz jak z pokazów

Tegoroczne aranżacje wnętrz, zwłaszcza u włoskich projektantów, nawiązują do ostatnich wybiegów mody. Taki trend kolorystyczny pojawił się między innymi na pokazie domu mody Max Mara, gdzie w niektórych kreacjach łagodne odcienie miedzi łączyły się z szarością.

Aranżacje wnętrz łączące industrialne odcienie bieli, starego złota i szarości będą ciekawą propozycją do wnętrz w stylu loftu lub o dużych powierzchniach. Nie musimy od razu zmieniać całego wystroju mieszkania, wystarczy, że dodamy kilka pasujących i modnych dodatków.

Aranżacje wnętrz: kolor złoty

Aranżacje wnętrz w kolorach starego złota i bieli, przełamane szarością są eleganckie i szykowne. Odcienie modnych kolorów nie muszą być głębokie i ciemne, ważne, aby nawiązywały do tematu głównej barwy. Wnętrza w takich barwach powinny być spójne. Ciekawym zestawieniem będzie połączenie szarych ścian z jasnymi sofami i złotymi dodatkami w postaci poduszek - jak na naszym zdjęciu. Złoty możemy też zastosować w lampach: złote kinkiety, czy podstawy lamp stojących świetnie nadzą szyku we wnętrzu.

Pamiętajmy jednak, że ciemny, szary kolor na ścianach zmniejszy optycznie małe pomieszczenia, a ze złotymi dodatkami łatwo przesadzić i zamiast eleganckiego przepychu uzyskamy wrażenie jarmarcznego odpustu. Dlatego zabierając się za aranżację wnętrz postawy na umiar i dobre zestawy kolorystyczne.