W 2015 dodajemy wnętrzom błysku przy pomocy złotych elementów wyposażenia wnętrz. Zarówno w aranżacjach klasycznych, glamour czy retro, jak i nowoczesnych wnętrzach oraz pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim srebrne lub stalowe elementy wykończenia (armatura, lampy, ramy luster, uchwyty szafek) urozmaicamy bądź wręcz zastępujemy lśniącymi detalami ze złota.

Złote detale we wnętrzu: jak stosować?

Złoto we wnętrzach w 2015 roku występuje często, ale na niewielkich elementach bądź jako tylko część składowa innego, większego wzoru (jak złocone, linearne motywy na ciemnych, winylowych tapetach). Złote elementy do wnętrz przemycać możemy w wykońceniu klamek okien i drzwi, w subtelnych kinkietach na klatkach schodowych lub przy lustrze w łazience. Złocone, geometryzujące kosze na owoce, pozłacane elementy porcelany czy wykończenia nóżek lekkich mebli (stolików kawowych, krzeseł, komód toaletek) to akcenty subtelne, ale niezwykle klimatotwórcze. Pozłacane ramki i ramy obrazów czy luster to także świetny trop. Najefektowniej złote motywy prezentować się będą jednak w przestrzeni tak modnych w 2015 roku tapet: z silnym motywem geometryzującym (wzory heksagonalne, romboidalne, maureskowe) bądź floralnym (przeskalowane liście, motywy dżunglii) czy zwierzęcym (motywy sów, jeleni, zajęcy). Pozłacane fragmenty przedstawień na tapetach będą migotliwie połyskiwać w różny sposób, w zależności od pory dnia i kąta padania oświetlenia. Również mięsiste zasłony przeplecione złotym motywem (np. w formie plastra miodu) subtelnie zawrą w sobie ten silny trend wnętrzarski na 2015 rok!

Złote elementy wyposażenia wnętrz: możliwości

Trend ten pozwala nam na zachowanie minimalistycznego charakteru aranżacji (jeden złoty element) lub „pójście na całość” i wykończenie całego pomieszczenia złotymi elementami wyposażenia. Możemy również zastosować ciekawy trik, jakim jest połączenie złota z tak modną nadal miedzią.

Sprawdź jak czyścić złoto: domowe sposoby czyszczenia przedmiotów ze złota!