Najmodniejsze wnętrza w 2015 roku będą nadal utrzymane w minimalistycznej stylistyce (proste formy, jednolite powierzchnie, monochromatyczna kolorystyka), jednak trendem, który w znaczny sposób odmieni ich charakter będzie dopełnianie ich detalami w wyrazistych, kontrastowych barwach.

Kontrastowe detale w minimalistycznych wnętrzach

Elementami, które wyróżniać się będą kontrastującym i jaskrawym kolorem (mazakowa zieleń i żółć, pomarańcz bądź np. przejaskrawiony turkus) będą głównie drobiazgi, stanowiące obiektywnie tylko uzupełniający fragment monochromatycznego wyposażenia. W przypadku kuchni mogą być to sprzęty małego AGD (robot kuchenny, mikser, kawiarka, zestaw noży, słoiczków do przypraw czy inne naczynia). W salonie - pojedyncze meble (np. pojedynczy fotel) w kontrastującym kolorze, ale także takie detale jak zasłony, poduszki dekoracyjne, pledy czy szkło dekoracyjne (wazony, kieliszki, serwisy kawowe).

Na czym polega kontrastowanie barwą?

Modny kontrast pośród trendów w 2015 roku polegać będzie na zestawieniu koloru bazowego (np. szarości, bieli, koloru drewna, piór cyraneczki, akwamaryny lub głębokiego granatu) z intensywną i jaskrawą barwą w kilku wybranych dodatkach (nasycony, wyrazisty kolor np. mazakowych odcieni fluo, doskonale prezentujących się na tle białych i ciemnoszarych wnętrz).