Lata 80. wracają do nowoczesnych wnętrz 2016. To jest trendy: pastele, geometria, kontrasty

W nowoczesnych wnętrzach 2016 powracamy do lat 80., których stylistyka budzi skrajne emocje – od uwielbienia do odrzucenia. Ale w tym sezonie wyraźne graficzne wzory zostają złagodzone przez słodkie, jasne pastele. Zobacz, jakie zestawienia będą modne we wnętrzach 2016!

nowowczesny styl wnetrz
wnętrze trendy
nowoczesne wnętrza trendy
trend we wnętrzach
wnętrze w nowoczesnym stylu

Nowoczesne wnętrza w 2016 będą nawiązywać aranżacjami do lat 80., postmodernizmu, który tuż potem został mocno odrzucony. Na tegorocznych targach w Mediolanie mogliśmy jednak zaobserwować nieśmiałe, ale dość wyraźne nawiązania do tego stylu. Pojawiają się więc sygnały, że trend się rozwija, a projektanci chętnie do niego wracają.

Nowoczesne wnętrza 2016: pastele na salonach

W projektach nowoczesnych wnętrz 2016 coraz wyraźniej wracają zwłaszcza barwy. Tym razem jednak w wersji pastelowych, kontrastowych zestawień. Delikatne, lekkie, kobiece kolory zestawiamy z perłową szarością. Dobrze w tym trendzie czują się także róże, pomarańcze, żółty - w nieco rozjaśnionej odsłonie.

 nowoczesne wnętrza trendy

Miękkie, zgeometryzowane, segmentowe sofy, serie lamp czy naturalne drewno łączone z soczystymi odcieniami pasteli, charakteryzują wnętrza lat 80. w 2016 roku. mat. Śnieżka

Fot. materiały prasowe

W nowowczesnych wnętrzach 2016 rządzi geometria

W aranżacjach wnętrz znajdziemy dużo geometrii – trójkąty, koła. Wzory takie pojawiają się zarówno w wyposażeniu jak i kolorystyce. W nowoczesnych wnętrzach 2016 spotkamy czarno-białe grafiki, dość jasne róże, pomaracze, żółcie. Ale także biel i czerń, które nieco równoważą i łagodzą słodkie odcienie pasteli. Takie barwy doskonale łączą się z elementami wyposażenia w stylu vintage. Całości dopełnią nawiązania do origami – na przykład w stylistyce lamp czy dekoracji. 

Nowoczesne wnętrza 2016 są przyjazne i optymistyczne, pozwalające na wprowadzenie ciekawie się różniących elementów, które jednak stworzą zgodną całość.

Zobacz: 10 pomysłów na nowoczesne wnętrza>>>

Ocena: 0
Zdjęcia: Łukasz Kozyra, materiały prasowe, Bernard Białorucki, Konrad Kalbarczyk, Mariusz Bykowski, Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY