Chciałabyś zaaranżować swój własny kawałek przestrzeni, ale nie bardzo wiesz jak? Zdradzamy, o czym warto pamiętać, by twoja toaletka była jak z marzeń! W galerii zdjęć wybraliśmy inspiracje na toaletki do sypialni i łazienki.

Toaletka do sypialni: urządzamy kącik do makijażu?

Od czego zależy wybór toaletk? Od czego zacząć urządzanie kąciku do robienia makijażu? Oczywiście od wyboru miejsca. Najlepsza lokalizacja dla toaletki to oświetlona naturalnym światłem część pomieszczenia. Makijaż najlepiej wykonuje się w świetle dziennym, dlatego warto miejsce pod oknem w sypialni przeznaczyć na ten stylowy mebel. Jeśli aranżacja wnętrza uniemożliwia nam takie położenie, na ratunek mamy dostępne na rynku lustra podświetlane. Są to lustra stojące, okrągłe z dwoma powierzchniami, jedną zwykłą, drugą powiększającą nawet ośmiokrotnie. Wokół tafli lustra jest podświetlana ramka trzema rodzajami światła: naturalnym dziennym, odcieniem ciepłym oraz zimnym. To najlepsza propozycja toaletki z lustrem do pokoju ze słabym oświetleniem. Jeśli toaletka w sypialni stoi pod ścianą możemy zaoszczędzić miejsce na blacie i zawiesić lustro na ścianie, pamiętając o jego bocznym oświetleniu. Natomiast dla toaletki w sypialni zlokalizowanej pod oknem pozostają opcje luster stojących. Mogą to być lustra jedno-, dwu- lub trzyczęściowe.

Toaletka: wybór siedziska

Kolejną ważną kwestią jest dobór siedziska do toaletki. Tutaj decydujące są indywidualne preferencje. Jeśli wykonując makijaż przyzwyczajona jesteś do pochylania się wystarczająca będzie pufa. Kiedy zależy ci na oparciu możesz zdecydować się na krzesło lub fotel obrotowy, w zależności od tego na czym wygodniej ci się siedzi, i czy będziesz potrzebowała się obracać. Warto również wybór mebla dopasować stylem do toaletki.

Organizacja toaletki: na co zwrócić uwagę

Przy wyborze samej toaletki do sypialni warto pamiętać także o miejscu na kosmetyki, biżuterie i akcesoria. Jeśli zależy ci, żeby mieć wolną przestrzeń na blacie to polecamy mebel z większą ilością szuflad. Najlepiej, aby część szuflad toaletki była z podziałkami, co okaże się niezwykle pomocne przy organizacji twoich skarbów. Aby zachować delikatność i romantyczny klimat wnętrza, toaletka nie powinnna być zbyt masywnym meblem. Wtedy powinnaś skłonić się ku pojemnikom i organizatorom na biżuterię i kosmetyki. Stolik o zgrabnych nogach w roli toaletki to opcja dla minimalistek, które na swoją kolekcje do makijażu mają kuferek.

Ważne, aby codzienne korzystanie z toaletki w sypialni było komfortowe i abyś bez problemu odnajdywała potrzebne przybory. Pamiętaj, by toaletka spełniała twoje oczekiwania i pasowała do wystroju wnętrza.