Targi Sztuka Wyboru są wydarzeniem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie jakość, design oraz unikatowość przedmiotów. Na gości II edycji wydarzenia czeka 1000 metrów kwadratowych przestrzeni wypełnionej różnorodną gamą produktów. Pojawią się w niej projektanci i producenci: mebli, lamp, ceramiki, akcesoriów, plakatów, wydawnictwa książkowe dla dzieci oraz twórcy oryginalnych zabawek. Aby dołączyć do uczestników wydarzenia wystarczy wysłać maila na adres instytut@esedi.pl.

Targi Sztuka Wyboru: wernisaż reKREakCJA

Sztuka Wyboru to nie tylko ogromna przestrzeń showroomu, ale także różnorodne wystawy i specjalne strefy. Wydarzenie odbędzie się na OFF Piotrkowska center w dniach 10-12 kwietnia 2015 r. Pierwszego dnia targów odbędzie się wernisaż wystawy reKREakCJA, studentów Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Będzie to zbiór projektów, które dzieli niewiele od zaistnienia na rynku. Jednym z zamierzeń wydarzenie jest umożliwienie młodym ludziom kontaktu z szerszym gronem odbiorców, wypromowanie oraz szersze rozpropagowanie idei dobrego projektowania.

Targi Sztuka Wyboru: Imagination is everything Startup

Dla wszystkich tych, którzy myślą o zaistnieniu w magicznym świecie designu, czeka "13 m2", czyli Imagination is everything Startup. Co to oznacza w praktyce? Imagination is everything Startup to wydarzenie kierowane do designerów, innowatorów, majsterkowiczów i wizjonerów, mających pomysły na swój biznes oraz chcących poznać łódzki rynek start'upowy. Przez 52 godziny od południa w piątek do godz. 16 w niedziele uczestnicy będą tworzyć kreatywne rozwiązania mające zastosowanie w przestrzeni domowej. W pracach nad pomysłami, ich urynkowieniem i sposobami promocji będą uczestnikom towarzyszyć mentorzy z wielu dziedzin. Zaproszeni zostali specjaliści od designu, inżynierii, biznesu, marketingu, finansów. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone stażem w DaWanda, Magazynie Brief, Futu i Usta.

Targi Sztuka Wyboru to także nie lada gratka dla dzieci i rodziców. Na co mogą liczyć najmłodsi uczestnicy targów? Wydawnictwo „Ładne Halo" zaprasza dzieci powyżej 4. roku życia wraz z opiekunami na spotkanie "Jak projektujemy książki dla dzieci". Zaprezentowane zostaną tam różne techniki ilustracji. Przedstawionych zostanie wiele pomysłowo wykonanych książek ilustrowanych, a wszystko po to aby zainspirować uczestników do stworzenia projektów okładek do własnych książek. Zapisów można dokonać pod adresem wydawnictwo@ladne-halo.pl (z podaniem wieku dziecka). Warsztaty są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona.