Targi Światło 2017: Wnętrze Otwarte by Justyna Smolec

2017-04-07 8:42

Podczas Targów Światło 2017 w Warszawie zaaranżowana została przestrzeń WNĘTRZE OTWARTE według projektu architektki Justyny Smolec. „Naszym celem było pokazanie, jak za pomocą światła możemy wydobyć piękno materiałów i przedmiotów znajdujących się we wnętrzu, oraz zaznaczyć, jak oświetlenie wpływa na klimat każdego miejsca i równocześnie na samopoczucie ludzi, którzy się w nim znajdują” – mówi autorka.

„Koncepcja WNĘTRZA OTWARTEGO narodziła się z konieczności rozmów o świadomym projektowaniu. O projektach, które niosą ze sobą wartość ponadczasową, które są wynikiem zrozumienia konkretnych potrzeb, a nie wynikiem chwilowej fascynacji czy mody. Targi oświetleniowe są znakomitym miejscem, żeby tę ideę rozświetlić” – opowiada Justyna Smolec.

WNĘTRZE OTWARTE, czyli jakie?

Na powierzchni około 70 m2 zaaranżowano kuchnię z jadalnią, łazienkę, pokój do wypoczynku i salon. We WNĘTRZU OTWARTYM ważną rolę odgrywał każdy detal. Od pierwszego spojrzenia zachwycała znakomicie dobrana podłoga BARLINKA w dwóch wybarwieniach – naturalnym z kolekcji Designer Jean Marc Artisan i w odcieniu cytrynowego sorbetu z kolekcji Taste of Life. Oprócz tego wzrok przyciągała sofa modułowa „Le Noir” ADRIANA FURNITURE. To tu odbywały się panele dyskusyjne z architektami, projektantami i ekspertami, którym przysłuchiwały się osoby zwiedzające targi. Nad nimi górował świetlny napis WNĘTRZE OTWARTE, bardzo starannie wykonany przez firmę MAAS & ROOS. Sprawiał wrażenie zawieszonego i odręcznie naszkicowanego, a jednocześnie optycznie wyodrębniał strefę.

Targi Światło 2017
Autor: Targi Światło WNĘTRZE OTWARTE - aranżacja architektki Justyny Smolec
Targi Światło 2017

Autor: Targi Światło

Architekci i projektanci biorący udział w panelach dyskusyjnych:

Katarzyna Rzehak – dyrektor kreatywna Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

Dr Katarzyna Kowal – architekt, adiunkt na Politechnice Białostockiej

Daria Burlińska – projektantka, właścicielka marki DBWT.pl

Łukasz Kałasa – projektant, właściciel Kałasa Concept

Iwona Ławecka-Marczewska – redaktor naczelna „Dobrego Wnętrza”

Marek Lorens – architekt Lorens Architecture & Design

Seweryn Nogalski – architekt, założyciel Beton House

Puff Buff Design: Anna Siedlecka i Radosław Achramowicz – projektanci

Prof. Michał Stefanowski – wykładowca na Wydziale Projektowania ASP w Warszawie

Anna Koszela – architekt wnętrz.

Nowoczesne oświetlenie z pomysłem

Salon oświetlała interesująca lampa firmy NOWODVORSKI, złożona z czarnych, powiązanych ze sobą prętów i sznurków zakończonych małymi czarnymi oprawkami. Oprócz tego pojawiły się dwie nadmuchiwane lampy grupy PUFF-BUFF, czyli białe Big Puff (stojąca i wisząca). Największe wrażenie robiła jednak transparentna lampa „Aria” firmy SLAMP zaprojektowana przez Zahę Hadid. Mimo swojego dużego rozmiaru wygląda bardzo subtelnie i lekko. To wszystko dzięki rozświetlonym elementom bezbarwnego pleksi, z których jest zbudowana.

Targi Światło 2017
Autor: Targi Światło

Stół, czyli serce domu

W centrum uwagę przykuwał solidny drewniany stół firmy MONDOCASA, nad którym znakomicie prezentowała się lampa zaprojektowana przez Justynę Smolec dla firmy MY LAMP. Wykonana ze stalowych elementów ukrywających oprawy LED-owe, dobrze oświetlała wnętrze w czasie rozmów i dyskusji. Na sąsiadującej ścianie, dzięki oprawom FORLIGHT, miało się wrażenie, że widać zachmurzone niebo na zewnątrz. To tak jakby poprzez chmury wpadało światło dzienne, bardzo przyjazne dla człowieka.

Kuchnia i miejsce do relaksu

Za jadalnią można było podziwiać kuchnię wykonaną z materiałów firmy PFLEIDERER, a dokładnie fronty kuchenne z czarnej, matowej płyty laminowanej zestawionej z czarnym blatem Unico w dekorze Volcano, który przypomina naturalny, płomieniowany granit. Tę strefę pięknie oświetlały trzy lampy „Aim” firmy FLOS. Na tle ciemnoszarej ściany kuchennej stała industrialna lampa REC.ON wykonana z części samochodowych. Dzięki swoim wypolerowanym technicznym elementom pięknie błyszczała w ciemnym otoczeniu.

Absolutnym hitem okazały się szerokie czarne żaluzje polskiej firmy ANWIS. Zza nich było widać 2 pomieszczenia: małą łazienkę oraz miejsce relaksu. Główną rolę w zaaranżowanej toalecie odgrywała myjąca miska ustępowa – nowość firmy GEBERIT. Ciekawostką dla zwiedzających były bardzo cienkie panele świetlne OLEDWORKS zdobiące pokój wypoczynkowy, w którym znakomicie prezentował się obraz łódzkiego malarza Piotra Czajkowskiego.

Całość dopełniały lampy stojące firmy FLOS, które dzięki ciekawym kształtom pięknie podkreślały charakter wnętrza.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany