Targi Rzeczy Ładnych to wydarzenie skierowane do szerokiej publiczności, którego celem jest promocja dobrego designu. Wydarzenie ma za zadanie odczarowanie pojęcie „design" i uzmysłowienie, że nie jest to tylko dobro elitarne, dostępne dla wybranych. 5. edycja Targów Rzeczy ładnych odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2015 roku.

W świecie dobrego designu

W dziedzinie dobrego designu ciągle się coś dzieje. W kraju pojawiają się projektanci, którzy rywalizują o gusta Polaków. Do gry wracają stare potęgi, które są idealną alternatywną dla masowej produkcji dużych sieci i międzynarodowych marek. Targi Rzeczy Ładnych kreują modę na polski design, także ten z czasów PRL-u. Co ciekawe, ten okazuje się zaskakująco aktualny. Rzemiosło i ręczna produkcja na nowo wracają do łask. Ceni się nie tylko estetykę i jakość przedmiotu, ale także możliwość bezpośredniego kontaktu z twórcą. Na fali coraz większej świadomości odbiorców wypływają nie tylko producenci mebli, porcelany, lamp i wnętrzarskich akcesoriów, ale także twórcy plakatów, tkanin, ilustratorzy książek, producenci zabawek. To wszystko umożliwiają właśnie takie imprezy, jak Targi Rzeczy Ładnych.

Targi Rzeczy Ładnych: moc atrakcji

Podczas dwudniowej imprezy, będziemy mieli okazję zapoznać się z najlepszym wzornictwem przedmiotów codziennego użytku i kupić nie tylko meble i elementy wyposażenia wnętrz, ale także tkaniny, porcelanę i inne produkty najciekawszych polskich marek. Dla dzieci i ich rodziców będzie czekała bogata strefa z ofertą dla najmłodszych - zabawkami, książkami i meblami. Podczas wydarzenia nie zabraknie także prezentacji nowości. Wielu wystawców zapowiedziało także specjalne premiery nowych produktów oraz atrakcyjne ceny. Osobną atrakcją Targów Rzeczy Ładnych będzie strefa PRINT ze znakomitym wyborem prac najciekawszych polskich grafików, m.in.: Dawida Ryskiego, Pawła Jońcy, Patryka Mogielnickiego i innych.

Targi Rzeczy Ładnych - wiosenna edycja

Targi Rzeczy Ładnych to nie tylko promocja ładnych przedmiotów, ale także wydarzenie bogate w wykłady i spotkania. Tematem spotkań będzie między innymi projektowanie dobrego stylu życia – począwszy od roślin, które warto mieć w domu, a kończąc na projektowaniu różnych systemów informacji user friendly, czy projektowaniu różnych usług w kontekście społecznym. Wśród gości tej edycji targów m.in. znakomity FILIP SPRINGER, autor znakomitych książek o architekturze i przestrzeni publicznej. Podczas Targów odbędzie się także launch książki „Akademia designu" z udziałem Ani Grużewskiej i Tomka Rygalika wydawanym przez Dom&Wnętrze/Agora.

Targi Rzeczy Ładnych
18-19 kwietnia
Godz. 11-19
Plac Unii City Shopping
ul. Puławska 2
Wstęp 5 zł

Informacje dodatkowe:

facebook.com/targirzeczyladnych
instagram: targiczeczyladnych

Partner imprezy:

Plac Unii City Shopping

Patroni medialni:

GAZETA WYBORCZA, GAZETA CO JEST GRANE, GAZETA.PL, DOM & WNĘTRZA, CZTERY KĄTY, BRYŁA.PL, DOMOSFERA, TOK FM, DOMO +, KUCHNIA +, KIKIMORA, MALEMAN, USTA, HIRO, F5, AKTIVIST, HOUSE & GARDEN DESIGN, ILOBAHIECREATIVE, ARCHELLO, ARCHIWEB, ZWYKLEZYCIE.PL, PAKAMERA.PL, PALAPA.PL, URZADZAMY.PL, VIA CITY MAP.