Targi Antyków: SPRAWDŹ największe giełdy i targi staroci w Polsce!

Jednym znane innym wcale: cykliczne jarmarki z antykami czy targi staroci potocznie zwane „pchlimi targami”. Pojawiające się w tajemniczych porach miejsca-wyspy z zabytkowymi drobiazgami to dla jednych śmieciowisko, dla drugich – kopalnia skarbów! Jeśli podziwiasz kunszt starego rzemiosła i cenisz sobie oryginalne meble i dodatki do wnętrz, koniecznie odwiedź targi staroci! Zacznij od tych, do których masz najbliżej...

Karuzela z konikami
Targi staroci
Stare zabawki na targu antyków
Targi staroci
Targi staroci

W poszukiwaniu oryginalnych dodatków i mebli prawdziwy esteta jest w stanie zjechać cały świat! Z drugiej strony – po co jechać aż tak daleko? Specjalnie dla Was opracowaliśmy zestawienie największych i najbardziej różnorodnych pod względem „asortymentu” targowisk staroci w Polsce! Warto poświęcić kilka weekendów na poszukiwania wymarzonej srebrnej patery, złoconej ramy antycznego lustra, wymyślnie tapicerowanej pufy czy dębowego stołu do jadalni! Kolejnym atutem polskich targów staroci są towarzyszące im lokalne imprezy i możliwość krajoznawczego poznania folkloru i urody różnych zakątków kraju. Czy wystarczająco dobrze znamy polską prowincję? Czy aby na pewno nie ma w jej folklorze niczego interesującego? Odnajdź w sobie ducha odkrywcy i zwiedzaj ukryte zakątki Polski! Zainspiruj się mnogością różności, jakie znaleźć można na pchlich targach. Rozsmakuj się w duchu poszukiwacza i odkrywaj nowe miejsca! Sprawdź nasz pomysł na rodzinny weekend w ostatnie dni babiego lata! i znajdź wymarzony przedmiot do swojego wnętrza...

Przedstawiamy zbiór największych i najpopularniejszych giełd i targów staroci w Polsce, które powinien odwiedzić każdy miłośnik antyków i stylowych przedmiotów!

Warszawska Giełda Staroci na Kole

Warszawskiej Giełdy Staroci na Kole nikomu nie trzeba przedstawiać. Odbywa się wkażdą sobotę i niedzielę, w godzinach 06:00–15:00, na terenie WSS "SPOŁEM" WOLA.

Adres: ul. Obozowa 99, Warszawa.

Warszawskie Targi Antyków w Broniszach

Bogata zwłaszcza w meblarskie skarby Warszawskie Targi Antyków w Broniszach, odbywa się w każdą sobotę (w godzinach 08:-16:00), oraz niedzielę (od 08:00 do 15:00) na terenie Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

Adres: ul. Poznańska 98, Bronisze; Rynek Hurtowy w Broniszach.

Jarmark Staroci w Wasilkowie / pod Białymstokiem

Wasilkowski Jarmark Staroci odbywa się w każdą trzecią niedzielę miesiąca, w kompleksie "Nad Zalewem", w godzinach 10:00–14:00. Według organizatorów można tu nabyć m.in. stare meble, obrazy, zabytkową porcelanę, stylowe lampy, zegary, radia oraz liczne wyroby z brązu i mosiądzu.

Adres: ul. Białostocka 94, Wasilków k/Białegostoku.

Giełda antyków i staroci w Bydgoszczy

Bydgoska giełda antyków i staroci odbywa się w każdą drugą i trzecią sobotę miesiąca, w godzinach 09:00–15:00, na terenie Parkingu Klubu Sportowego CHEMIK. Obejrzeć, kupić i wytargować można tu antyczne meble, przedmioty o charakterze kolekcjonerskim (monety, znaczki, pocztówki), obrazy, rzeźby, książki, militaria, a nawet części do starych aut.

Adres: ul. Glinki 79, Bydgoszcz.

Bytomski Jarmark Staroci

Bytomski Jarmark Staroci odbywa się w każdy pierwszy piątek i sobotę każdego miesiąca, w godzinach 07:00–15:00. Asortyment jarmarku to pełen przekrój antycznych mebli, elementów wyposażenia kuchni i jadalni, a także galerie obrazów i przedmiotów kolekcjonerskich.

Adres: ul. A.F. Modrzewskiego 3, Bytom.

Cieszyńskie Targi Staroci

Każda pierwsza niedziela miesiąca zarezerwowana jest na Cieszyńskie Targi Staroci. Na głównym rynku w godzinach 07:00–15:00 znaleźć można niezwykłe skarby minionych epok: art-decowskie szkła, mosiężne i porcelanowe naczynia, rodowe srebra, przedwojenne zdjęcia, pocztówki i militaria oraz wiele wiele więcej...

Adres: Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" ul. Rynek 12, Cieszyn.

Jurajski Jarmark Staroci

W każdą trzecią sobotę miesiąca w Częstochowie na Rynku Wieluńskim, w godzinach 06:00–16:00 odbywa się Jurajski Jarmark Staroci.

Adres: Rynek Wieluński, Częstochowa.

Jarmark Staroci w Dąbrowie Górniczej

Każda trzecia niedziela miesiąca to czas Jarmarku Staroci w Dąbrowie Górniczej. Na głównym placu, tuż przy Domu Towarowym "Centrum" od 09:00 do 14:00 można znaleźć prawdziwe skarby z przeszłości.

Adres: Park Hallera (plac przy Domu Towarowym "Centrum"), Dąbrowa Górnicza

Giełda Staroci "Pod Halą Targową"

W nostalgicznym i magicznym Krakowie każda niedziela to jarmarczne święto! W godzinach 8:00 - 13:30 można do woli buszować w licznych straganach osobliwości przy ulicy Grzegórzeckiej.

Adres: ul. Grzegórzecka 3, Kraków

Giełda Stara Rzeźnia Garbary

W każdą sobotę i niedzielę w Poznaniu w godzinach 06:00–14:00 można się wybrać na nie banalny pchli targ. UWAGA:  tylko w drugą sobotę miesiąca w tym samym miejscu odbywa się również targ antyków!

Adres: ul. Garbary 101/111 Poznań (wejście na giełdę od ulicy Północnej obok Lodowiska Bogdanka).

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: GREEN CANOE STUDIO, Konrad Kalbarczyk, Thinkstockphotos.com

POLECANE ARTYKUŁY