Marzy Ci się niewielki skrawek miejsca w kawalerce oddzielony od reszty pomieszczenia? Boisz się „zagracić” metraż ciężkimi i ciemnymi ścianami działowymi? Mamy na to rozwiązanie. Zainspiruj się pomysłami jak w designerski sposób podzielić małe wnętrze na różne strefy stosując szklane drzwi przesuwne.

Szklane drzwi przesuwne: wydzielamy przestrzeń

Chcąc subtelnie wydzielić strefę dzienną od sypialnianej w niewielkiej kawalerce musimy uważać, by pochopnie postawione ścianki działowe lub parawanowe nie zaciemniły nam i tak już niewielkiej przestrzeni. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą przeszklone drzwi przesuwne, które w zależności od naszych preferencji mogą być przezierne, mleczne, pół-przezierne bądź jedynie przepuszczające wiązki światła. Umożliwi nam to swobodne wydzielanie stref w zależności od potrzeb oraz poruszanie się w nich w sposób najbardziej dla nas komfortowy. Chcąc powiększyć bowiem przestrzeń mieszkania, np. w sytuacji podejmowania gości, pozostawiamy obie przestrzenie otwarte (rozsuwając szklane drzwi). Kiedy zaś chcemy udać się na spoczynek i odciąć się od gwarnej strefy dziennej, wystarczy przesunąć szklane drzwi i cieszyć się prywatnym kątem. Szklane drzwi przesuwne w ciągu dnia przepuszczają światło z okien strefy dziennej, dlatego też nadają się do wydzielenia w mieszkaniu jasnej strefy nawet w miejscu, które nie posiada dedykowanego okna.

Szklane drzwi przesuwne: nowoczesny design

W wystroju szczególnie małych mieszkań coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych rozwiązań. Nowatorskie pomysły zyskują na popularności, a przesuwne szklane drzwi są właśnie jednym z nich. Ciekawym pomysłem na oryginalny styl jest możliwość wykonania na szklanych drzwiach przesuwnych nadruku. Chcesz aby Twoje mieszkanie zyskało na oryginalności? Nic łatwiejszego! Wystarczy własny pomysł, który bez problemu zostanie przeniesiony na szklaną powierzchnię. Zamiast prostych szklanych zmatowień postaw na własny, kreatywny wzór. Od motywów asymetrycznych po kwiatowe, a nawet autorskie zdjęcia z wakacji. Dzięki temu, mieszkanie będzie nie tylko funkcjonalne, ale także unikatowe i nowoczesne. Jedyne o czym trzeba pamiętać to odpowiedni rozmiar i rozdzielczość grafiki, które mają zostać umieszczone na szkle. 

Szklane drzwi przesuwne: dostosowane rozwiązania

Zaletą takiego rozwiązania, jest przede wszystkim praktyczność, ponieważ w porównaniu do tradycyjnych drzwi, nie zajmują one dużo miejsca. Dzięki temu łatwiej jest zagospodarować mieszkanie np. poprzez oddzielenie pomieszczeń. Jednak w zależności od typu przestrzeni, w której mają być zamontowane szklane drzwi, należy dobrać odpowiedni system przesuwny. W jednej z opcji możliwy jest mechanizm przesuwający drzwi po szynie, montowany przy ścianie lub suficie. Natomiast drugi, polega na przemieszczaniu się szyby po dedykowanej rurze, pod warunkiem jednak, że jej montaż będzie możliwy wzdłuż powierzchni ściany. Dodatkowo, kiedy planujemy aranżację przestrzeni z użyciem szklanych drzwi przesuwnych, musimy ją uwzględnić już na etapie projektu mieszkania lub planu remontu. Przede wszystkim, istotny jest materiał z jakiego została zbudowana ściana, ponieważ w przypadku ściany gipsowo – kartonowej, montaż drugiego wariantu systemu szklanych drzwi przesuwnych nie będzie możliwy.