Aranżacja salonu utrzymana jest w spokojnych odcieniach szarości, bieli i rozbielonych błękitach. SZARY SALON jest bardzo elegnacki, stylowy i przytulny, mimo że szary to zimny kolor. Aby wnętrze salonu nie było nudne dodano mocny akcent dekoracyjny – ciemną i wyrazistą tapetę na ścianie z kominkiem. To tapeta, również w szarym kolorze „tworzy” aranżację salonu i nadaje mu stylowy charakter. Szary kolor ścian staje się coraz bardziej popularny i powoli wypiera spokojne beżowe odcienie. Te szary salon pokazuje, że użycie szarości na ścianie i w dodatkach pozwoli stworzyć ładne i ciepłe wnętrze.

Aranżacja salonu: do kompletu

Szary salon jest dość oszczędnie umeblowany. Niskie białe meble do salonu – regały, dobrze sprawdzają się we wnętrzach ze skosami. Oswojone wyszukanymi drobiazgami zatraciły swój „masowy charakter” i zyskały indywidualność. Stylizowany fotel zyskał czarno-białe obicie, by stworzyć komplet z nowoczesnym stolikiem. Graficzne formy – pasy i krata – świetnie ze sobą współgrają. Miękkie linie fotela zaś łagodzą mocno zaznaczone kanty stolika.

Szary salon aranżacje

Szary salon aranżacje: projekt prezentowanego na zdjęciach salonu jest precyzyjnie dopracowany. Na skośnym suficie zamontowano punktowe oświetlenie górne, które równomiernie wypełnia wnętrze. Lampę stołową włącza się dla nastroju. W aranżacji salonu króluje ogromna kanapa, na której swobodnie mieszczą się wszyscy domownicy i goście. Jedyną ozdobą mebla są poduszki autorstwa właścicielki. Podłoga w ciepłym odcieniu drewna to celowy wybór w aranżacji salonu i innych pomieszczeń. Jest neutralna, przyjazna i wizualnie ociepla szary salon. Szary salon w połączeniu z barwami ziemi dał efekt klasycznej elegancji.

Zdjęcia: 20 pomysłów na ładny salon. Zobacz >>>

Dzięki dekoracyjnej tapecie aranżacja salonu nie jest monotonna, a delikatna stylizacja wnętrza sprzyja rodzinnym spotkaniom przy kominku