Małe mieszkanie w starej kamienicy przeszło gruntowny remont. Podwyższono centralną część kawalerki, dzięki czemu wnętrze nabrało „oddechu” i zostało doświetlone z okien w dachu. Aby zyskać tę przestrzeń, zlikwidowano niewielki strych nad małym mieszkaniem. Na miejscu starego strych znajduje się teraz antresola z sypialnią. Drugim wyczerpującym etapem remontu było wielokrotne nakładanie gładzi i malowanie, by na 50-letnich ścianach osiągnąć wysoki standard wykończenia.

Mała kawalerka w stylu retro

Salon w kawalerce to kącik umeblowany odnowionymi fotelami z lat 60., stolikiem i skórzana kanapą. Po lewej stronie usytuowano małą łazienkę nad którą mieści się sypialnia. Kuchnia w kawalerce jest otwarta na salon, a strefę kuchenną wydzielono stosując innego rodzaju posadzkę niż salonie. Szachownica z płytek na podłodze nadała kuchni w kawalerce oryginalny charakter lat 60. i zabezpieczyła intensywnie eksploatowaną podłogę. Pomiędzy kuchnią a salonem ściankę działową zastąpił regał Tetris, a niektóre jego półki wyposażono w drzwiczki. Płytki typu metro na kuchennej ścianie (ze ściętymi krawędziami, często spotykane w przestrzeniach użyteczności publicznej), szachownica na podłodze, obły kształt lodówki i klasyczny zegar Vitry podkreśliły styl retro w małym mieszkaniu.

Dzięki udanemu projektowi niewielka kawalerka  jest funkcjonalna, a kolorowe dodatki ożywiły wnętrze i dodały mu dynamiki.