Świąteczny salon to nie tylko choinka: propozycje świątecznych salonów!

Boże Narodzenie, to czas kiedy każdy może zaszaleć ze świątecznym dekoracjami. Choinka to nie wszystko. Świąteczny salon to też gwiazdy w oknach, świeczniki i lampiony w każdym zakamarku salonu, wianki na drzwiach czy lampki choinkowe rozwieszone w nietypowych dla siebie miejscach. Zobaczcie inspirującą galerię zdjęć świątecznych salonów!

Klasyczna dekoracja świąteczna salonu
Świąteczna dekoracja kominka
Świąteczna dekoracja okna w salonie
Świecznik jako dekoracja świąteczna salonu
Świąteczny salon

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy nie tylko dla nas, ale także dla naszych mieszkań. Dni są krótkie i zimne, większość wieczorów spędzamy w domu. Nic dziwnego, że marzy nam się wyjątkowy świąteczny  salon. Przystrojony skrzącymi się lampkami, nie tylko na choince, palącymi się świecami w ozdobnych lampionach i latarenkach. Świąteczny salon to też ciepło miłych w dotyku pledów i poduszek. Na stołach pojawiają się zimowe bukiety z gałęzi choinek, jemioły i czerwonych kulek. Bukiety często przystrojone są drobnymi, błyszczącymi bombkami. Na drzwiach kredensów i bibliotek lądują nieoczekiwanie białe anioły. Świąteczny salon przez ten krótki czas zaczyna żyć zupełnie innym życiem. Nawet jeśli czasem przesadzimy z ilością dekoracji, to co z tego? Takie święta są tylko raz w roku i trwają tak krótko. Jeśli boimy się, że przesadzimy z ilością dekoracji świątecznych to trzymajmy się jednego koloru przewodniego, a wszystko będzie w porządku.

Świąteczny salon: tysiąc drobnych, migoczących światełek…

Boże Narodzenie to czas najdłuższych nocy. Szybko zapada zmrok, dni należą do najkrótszych w roku. Dlatego tak bardzo lubimy rozświetlać  dekoracjami nasze salony. Świąteczny salon skrzy się mnóstwem światełek lampek choinkowych nie tylko na choince ale też girlandami w oknach i na portalach kominków. Światełka dekorują poręcze schodów i pozostałe zielone rośliny domowe. Świeczniki i lampiony rozswietlają nie tylko stoły ale komody, otwarte półki, a przeskalowanej wielkości także podłogi. W oknach pojawiają się duże świecące gwiazdy zapraszające swoim ciepłem do środka domu.

Świąteczny salon: miękkie pledy, poduszki i narzuty z futra

Świąteczny salon lubi być także ciepły i przytulny. Większość wieczorów spędzamy w domu nadrabiając zaległości czytelnicze i filmowe. Dlatego bardzo przydają się miękkie puchate poduszki ułożone na sofie i fotelach, puszyste dywany czy miękkie pledy przerzucone przez podłokietnik sofy. W cudowny sposób są wtedy zawsze pod ręką. Czasem wystarczy na nie popatrzeć,  a już robi się cieplej. Te miłe, puchate i miękkie dekoracje świąteczne przetrwają na pewno całą zimę w naszym salonie, nie tylko krótki czas świąt Bożego Narodzenia.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Michał Przeździk, Materiały prasowe H&M HOME, Materiały prasowe BBHome, Krzysztof Zasuwik, Mariusz Bykowski, materiały prasowe Laura Ashley, Materiały prasowe Riviera Maison

POLECANE ARTYKUŁY