Świąteczna aranżacja salonu. Salon pełen harmonii

Salon jest dość mały, ale jasne kolory i oszczędne wyposażenie sprawiają, że wygląda dość przestronnie. Aranżacja salonu nabiera świątecznego klimatu przez wstawienie ładnej, eleganckiej choinki. Taki wystrój w salonie sprzyja wypoczynkowi.

salon-aranżacja
salon-zdjęcia
salon-zdjęcia
salon-zdjęcia

Aranżacja salonu jest lekka i harmonijna. Salon nie jest duży, ale stonowane naturalne kolory, ograniczenie mebli do minimum i wyważona liczba dodatków wnętrzarskich sprawiają, że wizualnie zyskuje na metrażu. Urządzając salon właściciele ograniczyli liczbę dodatków do minimum. Wpuścili także do wnętrza światło, niemal rezygnując z osłaniania okien w salonie.

Aranżacja salonu: styl skandynawski

Styl skandynawski jest doskonałą bazą do urządzenia nowoczesnego salonu. Wnętrze jest jasne i przestronne. Aranżacja salonu nabiera rumieńców przez dodanie koloru, można go modyfikować od bardzo naturalnego po awangardowy. Taki wystrój salonu współgra też z meblami i dodatkami z dawnych epok.

Aranżacja salonu: pomysł na wnętrze

Właściciele mieszkania szukali do aranżacji salonu prostych, funkcjonalnych mebli dobrej jakości. Postawili na naturalne materiały (drewno, wiklinę, len, bawełnę). Dzięki temu wystrój salonu jest świeży, przypomina styl skandynawski. Białe meble (regał Billy, IKEA), zwłaszcza te o prostej linii, wtapiają się w pomalowane na jasno ściany salonu – wizualnie powiększając salon. Dodające lekkości przeszklenia właścicielka ceni szczególnie: czułabym się źle we wnętrzu, gdzie wszystko jest pochowane. Uważam, że ładne przedmioty ustawione w witrynach są ozdobą. Aranżacja salonu jest spójna także dzięki różnym dodatkom. Przykładowo w salonie panią domu drażnił grzejnik. „Obudowała” go więc ikeowskim regalikiem. – Drobne przeróbki wystarczyły, by go osłonił. Na półkach w salonie książki i bibeloty układam „ażurowo”. W ten sposób nie jest zaburzona cyrkulacja powietrza – opowiada. - Zmieniam też ich układ, bo to zapobiega nudzie w aranżacji salonu. Ponadto biel zestawu ładnie się prezentuje na posadzce w naturalnym kolorze drewna.

Aranżacja salonu: świąteczne dodatki

Oczywiście nastrój świąteczny w salonie tworzą bożonarodzeniowe dekoracje. Choinka ubrana jest elegancko, dzięki temu doskonalne współgra z wystrojem salonu i jest jego efektowną ozdobą.

Ocena: 0
Tekst: Dorota Jaworska Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY