Zabytkowe, stylowe wnętrza starego osiemnastowiecznego pałacu na południu Francji od razu urzekły właścicieli swoją urodą. Długo nie zastanawiali się nad kupnem. Trzeba było jednak odnowić stare wnętrza w stylu klasycznym. A to nigdy nie jest ani łatwe, ani tanie. Finalnie jednak odnawianie zabytkowych wnętrz sprawiło właścicielom mnóstwo satysfakcji. Nie tylko zamieszkali w swoim pałacu, ale teraz wynajmują w nim pokoje.

Styl klasyczny broni się we współczesnych czasach

Jak przystało na osiemnastowieczny pałac, w stylu klasycznym, układ wnętrz jest amfiladowy. Ponieważ większość materiałów, którymi pałac był kiedyś wykończony właściciele podczas adatacji francuskich wnętrz postanowili przywrócić oryginalną kolorystykę użytych w przeszłości materiałów. Właśnie w przypadku wnętrz w stylu klasycznym, naprawdę starych, to jest właściwa droga do zachowania charakteru wnętrza. Wspólna, stonowana kolorystyka spaja w aranżacji starych francuskich wnętrz w jedno elementy stare i nowe. Ściany w stylowych wnętrzach pomalowano w odcieniach cieplej, zgaszonej  szarości. Poddano również konserwacji obrazy na płótnie, które powróciły w płyciny nad drzwiami. Wszystkie osiemnastowieczne boazerie w salonie i schody, z ręcznie kutą balustradą, zostały oczyszczone i spatynowane. Odnawianie stylowych, francuskich wnętrz przyniosło tak wiele satysfakcji, że właścicielka podjęła kolejne działania – przygotowała i wypełniła zabytkowymi przedmiotami pokoje do wynajęcia.

Detale w stylowych wnętrzach pałacu

Właśnie dzięki dopracowanym detalom osiemnastowieczny pałac w klasycznym stylu, na południu Francji, zyskał swoje nowe życie z oryginalnym duchem. Miękkie światło we wnętrzach zapewniają jutowe zasłony. Nowoczesne w formie, miękkie kanapy zyskały przyjemne klasyczne welurowe obicia. Odrestaurowano też we wnętrzach drobiazgowo piękne, kamienne kominki. Nowoczesności nadają im współczesne ozdobny. Są to na przykład głowa Buddy przywieziona przez właściciela z Indonezji lub srebrne świeczniki. Piękne drzwi i płyciny z epoki zostały własnoręcznie oczyszczone przez właściciela i pomalowane w tonacji, która współgra z kolorystyką w salonie. Do takiego klasycznego wystroju pasuje tutaj współczesna lampa wisząca nad stołem, znanego projektanta Jose Estevesa, sąsiada – znanego i cenionego również w Stanach Zjednoczonych. Właściciele mają zresztą więcej dzieł tego artysty w swoim domu. W pałacu używa się szkła i ceramiki zastanej lub kupionej w okolicznych antykwariatach razem z nowoczesnymi. Wystrój kuchni pozostał surowy i utrzymany w tonacji ecru. Znajdują się w nim zabytkowe sprzęty z południa Francji.