Projektując aranżację wnętrza w stylu skandynawskim należy pamiętać o podstawowym połączeniu bieli i drewna. Do tej bazy można dodać kolorowe akcesoria, tkaniny o wyraźnym, grubym splocie i proste w formie meble.

Styl skandynawski: podstawowe zasady

Biel i naturalne, bądź bielone drewno to cała esencja i połączenie obowiązkowe w stylu skandynawskim. Przy okazji jest ono bardzo klasyczne i ponadczasowe, dlatego też szybko się nie znudzi i zawsze pozostanie modne. W stylu skandynawskim świetnie wygląda połączenie białych lub bielonych mebli i kolorowych dodatków. Można postawić zarówno na intensywne barwy pojawiające się w akcentach, lub też na bardziej przytłumione i zgaszone odcienie. Wszelkie tony szarości również bardzo dobrze współgrają z tym stylem i stanowią doskonałe dopełnienie dla innych barw.

Styl skandynawski: aranżacja dla każdego

Styl skandynawski, pomimo swej prostoty jest bardzo radosny i przytulny, jednak chcąc uzyskać bardziej poważny wyraz wnętrza można zdecydować się na meble w kolorach ciemniejszego drewna, na przykład dębu. Baza, czyli ściany i podłogi powinny jednak pozostać białe lub w odcieniach jasnej szarości, by nie przytłoczyć całej aranżacji. W dodatkach warto zachować umiar i zdecydowanie postawić na interesującą, lecz nie przesadzoną formę. Ciekawe akcesoria można wyróżnić na tle wnętrza za pomocą intensywnej, rzucającej się w oczy barwy. Z pewnością w stylu skandynawskim każdy odnajdzie odpowiednie dla siebie elementy i będzie czuł się w nim doskonale.