Styl skandynawski kojarzy nam się przede wszystkim z wszechobecną bielą, naturalnością i prostotą. Bezpretensjonalne wnętrza urzekają jednak niesamowitym klimatem i ponadczasowym wyrazem. Styl skandynawski nadal wysuwa się na prowadzenie w aranżacji wnętrz. Polacy stawiają na jasne, delikatne i niesamowicie przytulne wnętrza, w których czysta biel zostaje z upodobaniem przełamywana kolorami drewna i pastelowymi dodatkami. Całość sprawia wrażenie wyjątkowej harmonii we wnętrzu i przestrzeni niosącej spokój i ukojenie.

MUST HAVE w stylu skandynawskim

Drewniana podłoga - klamra spajająca projekt wnętrz

Drewno to podstawowy materiał stylu skandynawskiego. Drewniana podłoga jest klamrą spajającą aranżację wnętrz na wzór przestrzeni rodem ze Skandynawii. We wnętrzach skandynawskich najbardziej popularna jest podłoga w naturalnym kolorze drewna. Równie dobrze zaprezentuje się jednak ta w wersji bielonej.

Wyspa kuchenna - nie tylko funkcja praktyczna

Salon z kuchnią to coraz częściej spotykane rozwiązanie i niejaki wyznacznik wnętrz nowoczesnych. Brak wyraźnych granic, otwarta przestrzeń, przestronne wnętrze. W takiej aranżacji wyspa kuchenna spełnia nie tylko rolę miejsce do gotowania, ale także staje się swego rodzaju elementem dzielącym przestrzeń. Nie dosłownie, a umownie.

Taborety - nie tylko do siedzenia

Taborety – proste formy służące głównie do siedzenia. Styl skandynawski sprawił jednak, że taborety stały się meblami wielofunkcyjnymi. Coraz częściej spotykane w roli stolików, podnóżków czy półek.

Poduszki i tekstylia - otul aranżację

...o grubym splocie. W wersji delikatnej lub nieco bardziej odważnej – nadającej kolorystycznego ożywienia wnętrzom skąpanym w skandynawskiej bieli.

Otwarte półki - nic do ukrycia

Choć styl skandynawski czci prostotę i minimalizm, w upodobaniem włączył w swe szeregi meble o charakterze otwartym, które nie mają nic do ukrycia. Proste półki eksponujące domową biblioteczkę czy minimalistyczne dekoracje, wymagają co prawda większej dyscypliny w utrzymaniu porządku, ale jednocześnie sprawiają, że wnętrze staje się niezwykle przytulne. Po prostu – domowe.

Mieszanka stylów - zapomnij o granicach

Styl skandynawski nie zamyka się na odważniejsze rozwiązania. Mimo zamiłowania do minimalizmu, przyjmie w swe szeregi zestawienie prostego stołu zbitego z desek dopełnionego krzesłami od światowej sławy projektantów.