Styl rustykalny spodoba się głównie romantykom i osobom ceniącym przytulny wystrój wnętrz. We wnętrzach w stylu rustykalnym często spotkamy drewno i kamień – najczęściej na podłogach, w dekoracji ścian lub kuchennych blatów. Z drewna wykonane są także meble, które dodają wnętrzom specjalnego uroku.

Styl rustykalny: roślinne dekoracje wnętrz

Mimo panującego od kilku sezonów minimalizmu, trend rustykalny wciąż mocno się trzyma w wystroju wnętrz. Być może dlatego, że wnętrza w tym stylu mają swój nieodparty urok i przytulność. Rustykalne wnętrza ocieplone przedmiotami z drewna dadzą wrażenie ciepła i rodzinnej atmosfery.

W wystroju wnętrz w stylu rustykalnym warto wykorzystać dodatki do wnętrz, które mają duszę. Wiklinowe kosze, stara porcelana dobrze sprawdzą się w połączeniu ze spokojnymi kolorami natury. Mocnym trendem w wystroju wnętrz są motywy roślinne, które doskonale wpisują się właśnie w styl rustykalny. Liście, kwiaty, owoce, pnącza będą ciekawym elementem dekoracji rolet, zasłon obić mebli, czy tapet. W połączeniu ze spokojnymi beżami, bielą, przytłumionym błękitem czy beżem dodatkowo ocieplą wnętrze w rustykalnym stylu.