Styl nowoczesny: aranżacja apartamentu spod znaku ognia i wody. Galeria zdjęć!

Podniebny penthouse to obszerny salon z kuchnią, sypialnia z łazienką, hol, gabinet i pokój dziecka. Aranżacja apartamentu utrzymana jest w stylu nowoczesnym. Salon z kuchnią to silne kontrasty, jednak tak wyważone, że przebywanie tam jest miłe i relaksujące. Zobaczcie zdjęcia tej niebanalnej aranżacji wnętrz apartamentu w stylu nowoczesnym z elementami nowoczesnego baroku.

Szklana ściana z wodną kaskadą w stylu nowoczesnym
Kontrasty stylu w nowoczesnej jadalni
Kuchnia w stylu nowoczesnym z elementami neobaroku
Salon z kuchnią w stylu nowoczesnym
Kominek w stalowej obudowie w stylu nowoczesnym

Trzystumetrowy, podniebny apartament, a właściwie penthouse (zajmuje całą ostatnią kondygnację budynku) w centrum Warszawy to przede wszystkim zabawa kontrastami. W aranżacji apartamentu znajdziemy przeciwieństwa błysku i matu, czyli lakierowane forniry i skrzące się tapety, szyfon zasłon, polerowaną stal, a z drugiej strony mat łupku i granitu. Innym rodzajem przeciwieństw, które znajdziemy w prezentowanej aranżacji wnętrz to ciepło – zimno, czyli szkło, stal i puszyste dywany. Nie sposób nie wymieć dekoracji dominującej salon, czyli zderzenie ognia i wody. Takie wyraziste kontrasty były możliwe do zrealizowania tylko w apartamencie w stylu nowoczesnym z elementami nowoczesnego baroku.

Salon z kuchnią: połysk i mat. Ciepło i zimno. Industrialnie i pałacowo

Motywem, przewodnim aranżacji apartamentu w stylu nowoczesnym jest kontrast. Pierwszym pomysłem na połączone wnętrza salonu z kuchnią i jadalnią jest dobrze rozumiany błysk i połysk.  Nie tylko luster ale także polerowanej stali urządzeń AGD. Ponieważ dekoracje są błyszczące nie mogą być już zbyt ozdobne. Za sprawą stylu nowoczesnego są proste i oszczędne w formie. Zasadzie tej  podporządkował się nawet zawieszony w powietrzu kominek ze stalową obudową w bezpośrednim sąsiedztwie wkładu. Błyszczący jest szklany blat stołu i krzesła z plecionego drutu. Opozycją dla błyszczących elementów w aranżacji apartamentu jest matowy granit włoski na wyspie kuchennej, łupek i egzotyczny parkiet wenge. Matowa jest również sofa Barcelona, obita kremową skórą – klasyk współczesnego designu. Silny kontrast baroku z minimalizmem widać także w jadalni. Nad szklanym blatem stołu zawisł czarny neobarokowy czarny, błyszczący żyrandol. Ciepło – zimno to zimne stal, chrom i szkło przełamane miękkimi, puszystymi dywanami.

Apartament aranżacja: dwa żywioły ognia i wody

Jak to możliwe, by w salonie w apartamencie w stylu nowoczesnym były jednocześnie dwa żywioły ognia i wody? A jednak. Ogień to oczywiście kominek. Żywioł wody jest szklaną ścianą, będącą formą kaskady, która wprowadza relaksujący nastrój do wnętrza apartamentu. Spływa po niej z miłym, kojącym szmerem woda z sufitu. Szklana ściana została umieszczona naprzeciwko wejścia do mieszkania. Osłania strefę wypoczynkową, a miły szmer wody jest wyjątkowo relaksujący. Woda nawilża również rośliny egzotyczne, których wielbicielem jest właściciel apartamentu. Przebywał kilka lat w Australii, stąd jego zamiłowanie do kaktusów i palm.

Sypialnia z łazienką: kwintesencja stylu nowoczesnego z elementami baroku

Na specjalna uwagę w aranżacji apartamentu zasługuje sypialnia połączona z łazienką. Zaaranżowano je również w stylu nowoczesnym z elementami współczesnego baroku. Właścicielka apartamentu jest wielką wielbicielką stylu i luksusu. Widać to po tym jak się ubiera i czym wyposażyła swój apartament. Punktem centralnym sypialni jest oczywiście łóżko. Nie jest to jednak zwykłe łóżko. Rama jest stalowa i błyszcząca, ozdobiona naturalnym jedwabiem. Na tym luksus sypialni w stylu nowoczesnym się nie kończy. Jest jeszcze wolnostojąca, okrągła wanna, wykończona na zewnątrz wyjątkową włoską mozaiką w odcieniu starego złota. Kropką nad „i” są baterie nawiązujące do stalowej ramy łóżka i oświetlenie wbudowane w podłogę.

Ocena: 0
Tekst: Katarzyna Wilk-Żamojda Projekt wnętrz: Edyta Bartosiewicz Stylizacja: Ewa Marynowska Zdjęcia: Joanna Siedlar

POLECANE ARTYKUŁY