Wiele mebli chętnie wykorzystywanych w dzisiejszych aranżacjach wnętrz zostało zaprojektowanych właśnie w okresie modernizmu. Wciąż wyglądają bardzo współcześnie, niektóre wręcz nowatorsko - co świadczy o ich ponadczasowości. Styl modernistyczny we wnętrzach z pewnością nie wyjdzie szybko z mody, a odpowiednia aranżacja pozwoli na wydobycie najciekawszych akcentów.

Praktyczny modernizm

Styl modernistyczny we wnętrzach i w architekturze zrodził się w początkach XX wieku, około roku 1918 i trwał aż do lat 70-tych. Zakładał on całkowite odcięcie się od historycznych stylów. Modernizm od początku stawiał funkcjonalność na pierwszym miejscu. Z tym nurtem w architekturze i sztuce wiązało się wiele rewolucyjnych idei, które zmieniły świat i wpłynęły na nasze dzisiejsze życie nie tylko w sferze wystroju wnętrz.

Współczesne wnętrze w stylu modernistycznym

By zaprosić styl modernistyczny do własnego domu powinniśmy pamiętać by trzymać się prostych form i stawiać na przestrzeń. Baza wnętrza powinna opierać się na neutralnych kolorach i materiałach takich jak drewno, stal oraz szkło. Kolorystykę najlepiej utrzymać w złamanych lub czystych odcieniach bieli i delikatnych szarościach oraz wszelakich naturalnych kolorach drewna. Styl modernistyczny we wnętrzu zapewnimy z łatwością jeśli wykorzystamy meble robione na podstawie projektów z tamtych lat. Jeśli mamy taką możliwość wykorzystajmy oryginalne elementy stylu modernistycznego. Z pewnością w każdym domu znajdzie się choćby fotel czy stół z minionego wieku. Po lekkim odrestaurowaniu wprowadzi on do mieszkania niepowtarzalny klimat modernizmu. Takie meble można również z łatwością kupić na aukcjach i w sklepach internetowych. Warto pamiętać, by nie przesadzać z ilością wyposażenia. Styl modernistyczny we wnętrzach opiera się przecież na dużej ilości wolnej przestrzeni. By uzupełnić aranżację warto wybierać proste dodatki z metalu, drewna lub szkła w geometrycznych formach bazujących na prostych liniach i kątach. Styl modernistyczny we wnętrzu z pewnością okaże się doskonałym wyborem dla tych, którzy lubią ponadczasowe i zawsze modne rozwiązania.