Jadalnia obok kuchni jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. To wokół stołu często toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Wspólne śniadania, obiady z rodziną i kolacje ze znajomymi - nie mogłyby się odbyć bez wygodnej i funkcjonalnej jadalni. Zainspiruj się naszymi poradami i galerią, aby urządzić jadalnię idealną!

Urządzamy jadalnię w kuchni!

Coraz częściej jadalnia jest integralną częścią kuchni. Tego typu rozwiązanie najczęściej stosuje się w małych mieszkaniach, w których nie możemy pozwolić sobie na wydzielenie oddzielnego pomieszczenia, pełniącego rolę jadalni. Czasem jest to zabieg celowy, stosowany również w domach i mieszkaniach o dużej powierzchni.  Jadalnia staje się wtedy łącznikiem między kuchnią, a pokojem dziennym. Urządzając jadalnię warto pamiętać o tym, aby pasowała ona do aranżacji całego mieszkania. Jadalnia w kuchni to zazwyczaj mały stół z dwoma lub czterema krzesłami. Możemy zdecydować się na rozkładany model, dzięki temu w razie konieczności będziemy przygotowani na przyjęcie większej ilości gości. Ciekawym rozwiązaniem do małych mieszkań jest zakup krzeseł składanych lub takich, które możemy ułożyć jedne na drugich.

Stół do jadalni: jak dopasować stół do stylu wnętrza?

W klasycznych wnętrzach najczęściej pojawia się drewniany stół np. z tłoczonymi nogami. Elementem uzupełniającym są tapicerowane krzesła. Podobny zestaw tyle, że w kolorze białym doskonale sprawdzi się w aranżacjach w stylu prowansalskim lub angielskim. Do nowoczesnych, minimalistycznych czy loftowych wnętrz proponujemy biały lakierowany lub szklany stół. Idealnie będą komponowały się z nim obite skórą proste krzesła lub przezroczyste krzesła z poliwęglanu Louis Ghost autorstwa Philippe Starcka. Barokowy wzór w nowoczesnej formie, jak żaden inny komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. Zainspirujcie się naszą galerią. Prezentujemy Wam 12 POMYSŁÓW na ciekawą aranżację jadalni!