Przytulny wystrój wnętrz sprawi, że przebywanie w naszym mieszkaniu będzie przyjemne i odprężające. Taki wystrój wnętrz można stworzyć nawet w nowoczesnych miejscach – w dużej mierze decydują bowiem o nim odpowiednio dobrane kolory, faktury oraz dodatki.

Wystrój wnętrz: ważne kolory

Kolory ścian, mebli czy dodatków maja ogromy wpływ na wystrój wnętrz. Jeśli chcemy uzyskać wnętrze o przytulnym charakterze, postawmy raczej na odcienie beżu, brązu, czerwieni, ale także szarości. Sprawią one, że pomieszczenie wyda się bezpieczne i ciepłe, a tym samym przytulne. Wystrój wnętrz, w którym postawimy na mocne, kontrastowe barwy, raczej nie wyda nam się przytulny i ciepły.

Wystrój wnętrz: materiały i faktura

Zdarza się, że już nawet na etapie wyboru materiałów do aranżacji i wystroju wnętrz, uda nam się stworzyć wstępny zarys przytulności. Takie wrażenie w wystroju wnętrz tworzy drewno, które zastosowanie na podłodze, sprawi że wystrój wnętrza od razu wyda nam się przytulny. Dobrze sprawdzą się także panele, dywan albo miękka wykładzina. Płytki czy gres spowodują, że wystrój wnętrz wyda nam się chłodny. Z tego samego powodu warto tez zrezygnować z elementów typowych dla lofotowego wystroju wnętrz – czyli betonu – na ścianie lub podłodze, kamienia, szkła i chromowanych elementów.

Wystrój wnętrz: postaw na dodatki

Od dawna już wiadomo, że wystrój wnętrz – a zwłaszcza przytulny – tworzą przede wszystkim dodatki. Możemy wykorzystać tapety imitujące tkaninę, jeśli lubimy klasyczną aranżację w oknie powieśmy firany i zasłony. Ale ciekawie będą także wyglądać na przykład rolety – choćby rzymskie. Bardzo ważne dla przytulnego wystroju wnętrz są drobne dodatki: miękkie, kolorowe poduchy na sofie, kwiaty, czy świece, które stworzą nastrój.

W galerii znajdziesz 20 zdjęć wnętrz, których przytulny wystrój zapewni dobry nastrój.