Spiek kwarcowy w aranżacji wnętrz: co to jest spiek kwarcowy i gdzie znajduje zastosowanie? [WIDEO]

Spiek kwarcowy to kompozycja naturalnych materiałów, w szczególności kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Materiał trwały i odporny, a przy tym lekki i estetyczny. Spiek kwarcowy coraz częściej znajduje zastosowanie w aranżacji wnętrz.

Biała kuchnia z wyspą
Nowoczesna kuchnia z wyspą
Spiek kwarcowy w wykończeniu podłogi
Nowoczesne KUCHNIE: wybieramy zabudowę, blat, kolory
Spiek kwarcowy na ścianie

Spiek kwarcowy coraz chętniej wykorzystywany jest w aranżacji wnętrz. Spieki kwarcowe jako materiał wykończeniowy znajdują zastosowanie zarówno w wykończeniu ścian, podłóg czy blatów kuchennych. Spiek charakteryzuje się dobrymi  parametrami technicznymi i oryginalnym wyglądem.

Spiek kwarcowy: właściwości i parametry techniczne

Spiek kwarcowy to materiał naturalny. Jest kompozycją naturalnych materiałów, w szczególności kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Proces wytwarzania spieku kwarcowego polega na wymieszaniu tych trzech składników, a następnie sprasowaniu ich pod odpowiednim ciśnieniem i wypiekaniu w piecu hybrydowym w temperaturze 1220 stopni. Dzięki wyjątkowej technologii spiek kwarcowy ma wysokie parametry techniczne, które porównać można z naturalnym kamieniem. Charakteryzuje go duża twardość, antypoślizgowość, a także odporność na zaplamienia i zarysowania. Z uwagi na swoje właściwości, spiek kwarcowy staje się coraz popularniejszym materiałem wykończeniowym w aranżacji wnętrz, chętnie uzywanym np. do wykonywania blatów kuchennych.

Spiek kwarcowy: zastosowanie w aranżacji wnętrz

Spiek kwarcowy to nie tylko dobre właściwości użytkowe, ale również nowoczesny design. Ten materiał wykończeniowy jest chętnie wykorzystywany zarówno jako wykończenie elewacji budynków, ale także jako wykończenie ścian we wnętrzach, wykończenie podłóg czy mebli. Spiek kwarcowy króluje jako materiał wykończeniowy blatów kuchennych czy łazienkowych. W tym miejscu warto wspomnieć o grubości spieków. Zaledwie 3-milimetrowa warstwa spieku gwarantuje utrzymanie wszystkich właściwości technicznych materiału.

Spiek kwarcowy we wnętrzu: zalety

Spiek kwarcowy wyróżnia się nie tylko wyjątkowymi właściwościami, ale także ciekawą gamą kolorystystyczną. Dając ogromne możliwości aranżacyjne, pozostaje materiałem łatwym w utrzymaniu. Płyty ze spieków kwarcowych są odporne na rozpuszczalniki organiczne i nieorganiczne, środki odkażające i detergenty. Można je łatwo czyścić bez ryzyka uszkodzenia płyty, czy odbarwienia jej powierzchni. Spiek kwarcowy doceniany jest też ze względu na lekkość i łatwość montażu.

Biały blat kuchenny
camera

Jasny blat kuchenny: biały, szary, beżowy

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Zdjęcia: materiały prasowe, Andrzej Szandomirski, Łukasz Kozyra

POLECANE ARTYKUŁY