Salon z zielonymi ścianami

Wiosna leszczynowa i wiosna groszkowa - dwie zielenie, którymi pomalowaliśmy ściany, plus błękitne dodatki tworzą lekkie, chłodne wnętrze. Ten koloroterapeutyczny salon doskonale relaksuje.

Salon z zielonymi ścianami
Salon z zielonymi ścianami
Salon z zielonymi ścianami
Salon z zielonymi ścianami
Salon z zielonymi ścianami

Salon z zielonymi ścianami oraz błękitnymi dodatkami ma wielką koloroterapeutyczną moc - mówi Teresa Toczydłowska, psycholog i artterapeuta. - To wnętrze dla osoby, która ma nadmiar energii albo jest narażona na stres, życie w szybkim tempie i potrzebuje wyciszenia. W naszej stylizacji użyliśmy farb z kolekcji Pory Roku marki Nobiles. Ich stonowane barwy - zieleń ciemniejsza "Wiosna leszczynowa 5" i jaśniejsza "Wiosna groszkowa 3" - to koktajl wprowadzający równowagę, wzmacniający układ nerwowy. - Zieleń likwiduje bóle, działa kojąco na układ krwionośny, pomaga też w chorobach wrzodowych - wyjaśnia nasza ekspertka.

Delikatna, jasna zieleń jest uspokajającym tłem. Pasują do niej dodatki w odcieniu niebieskim, srebrnym, a także żółtym. Taki zestaw kolorów powoduje, że wnętrze nabiera spójnego charakteru i witalności, a także nie jest monotonne. Meble mogą mieć proste formy, utrzymane w stylu nowoczesnym, minimalistycznym.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Katarzyna Rzehak Stylizacja: Agnieszka Skrzypczyńska, Nobiles Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY