Projekt salonu z kuchnią, który został podporządkowany funkcji gabinetu. Dlaczego? Otóż z obserwacji projektantki wynika, że większość z nas nie pracuje w ściśle wyznaczonym do tego miejscu, a pracę przy laptopie zazwyczaj odbywają się w bardziej nieformalnych okolicznościach, np. w kuchni przy stole. Neutralność aranżacji salonu z kuchnią sprawia, że każdy bez problemu odnajdzie się w tym otoczeniu, napawając się lekkością wnętrza i jego funkcjonalnością.

Salon z kuchnią: drewniany bohater w nieskomplikowanym otoczeniu

Przestrzeń została pomyślana jako salon (gabinet) z kuchnią, którego aranżacja będzie lekka, subtelna i niezobowiązująca. Postawiono na jasne kolory, w których dominuje bezkompromisowa biel, a całość została udekorowana przepięknym drewnem. W części kuchennej dominuje szereg zabudowy w kolorze białym, dzięki czemu nie przytłacza ona wnętrza, a zapewnia optymalne ilości miejsca do przechowywania. Celem nadania wyjątkowego charakteru temu elementowi, zdecydowano się na ciemne blaty kuchenne, które efektownie odcinają się na tle aranżacji. Przepięknym dopełnieniem projektu wnętrza jest dębowa podłoga, która świetnie współgra z bohaterem kuchni, czyli oryginalnym drewnianym stołem, który w tym przypadku pełni rolę wyspy kuchennej. Składany mebel został usytuowany na umownej granicy pomiędzy dwoma strefami. Projekt salonu z kuchnią wyróżnia się najwyższą funkcjonalnością. W projekcie wnętrza uwzględniono możliwość zainstalowania przesuwno-składanych drzwi, które w razie konieczności, pozwolą na odizolowanie strefy kuchennej od części gabinetu i stworzenie w tym miejscu pokoju gościnnego.

Aranżacja gabinetu: miejsce do przechowywania do podstawa

Aranżacja gabinetu została utrzymana w podobnym klimacie stylistycznym co kuchnia. We wnętrzu królują jasne i naturalne barwy oraz proste formy, które nadają przestrzeni lekkości i niezobowiązującego charakteru. Strefa wypoczynkowa została wyznaczona za pomocą niewielkiej sofy, której stylistyka przywodzi na myśl subtelność stylu prowansalskiego. Część ta została wkomponowana z szereg meblowej zabudowy, której charakterystycznymi cechami jest banalność i prostota. Białe meble nie przywiązują zbytniej uwagi we wnętrzu, jednocześnie zapewniając ogromną ilość miejsca do przechowywania, jak na gabinet przystało. W projekcie gabinetu nie brak jednak aranżacyjnych zaskoczeń. W lekkim i delikatnym otoczeniu, na plan pierwszy wysuwa się dekoracja ściany nad sofą.

Kontakt z pracownią:

Projekt i ...
Autorska pracownia projektowania wnętrz
Traugutta 14a/4 30-549 Kraków
Biecka 37 38-300 Gorlice
www.projekti.pl