Prezentujemy salon z kuchnią, których aranżacja utrzymana jest w kolorze brązowym, z docieniem beżu i złota. Oto wnętrza domu, który właściciele wykorzystują przeważnie na krótkie wypady i letni wypoczynek, choć dom z założenia jest całoroczny (murowany, o dobrej izolacji). Właściciele spędzają w nim prawie każdy weekend. Dom ma cudowne położenie, przy samym lesie i wśród jezior. Jest cicho i spokojnie, ale nie odludnie. Właściciele lubią czuć się bezpiecznie - nieruchomość stoi na chronionym 24-godzinnym monitoringiem osiedlu kilkunastu domów, niektórych zamieszkanych przez cały rok. Osiedle powstawało według jednego projektu, ale na życzenie przyszłych gospodarzy dokonano indywidualnych przeróbek wnetrza domu, m.in. podniesiono dach i stworzono oddzielne wejście, z zewnątrz, do pokoju na pierwszym piętrze. Wygospodarowano również z projekcie wnętrza domu dużo miejsca na kotłownię oraz garaż. Jest też własna stacja uzdatniania wody. Ten dom zasługuje na to, by wprowadzić się do niego na stałe.

Aranżacja salonu z kominkiem

Aranżacja salonu z kuchnią, które tworzą wspólną strefę dzienną utrzymana jest w odcieniach koloru brązowego. Dzięki temu salonu i kuchnia są bardzo przytulne i eleganckie. W części salonu zaaranżowano efektowny kącik kominkowy - znajduje się tu trawertynowy kominek z płaszczem wodnym. Kominek ogrzewa całe wnętrze salonu i jest zintegrowany ze strefą odpoczynku. Podłogę w salonie pokrywa dąb wędzony. Kierunek klepek w tej części wnętrza jest odwrócony pod kątem prostym do klepek w salonie. To mały zabieg, by wyodrębnić część kominkową – zwraca uwagę architekt Marzena Poklikajew. Zabudowa ściany za kominkiem to dąb wenge - taki ciemny kolor brązowy wygląda we wnętrzu elegancko i klasycznie. Oświetlenie w tej części salonu - Massive.

Salon z kuchnią: projekt wnętrza domu

Złotawo-beżowa kuchnia przechodzi w świetlisty salon. Kontrast w aranżacji salonu z kuchnią wprowadza ciemny dębowy parkiet. Właściciele chcieli mieć kuchnię zintegrowaną z resztą wnętrza. – Przesunęliśmy kolumnę do schodów, by nie odbierała przestrzeni salonowi i nie oddzielała go od kuchni - zaznacza architekt. Element funkcjonalny i dekoracyjny w aranżacji salonu z kuchnia stanowi wyspa kuchenna (właściciele lubią jej granitowy blat).