Dzięki sprytnym zabiegom projektowym w niewielkim mieszkaniu udało się wydzielić nie tylko dwie sypialnie, ale przede wszystkim przestrzenny salon z kuchnią i jadalnią. Aranżacja salonu jest ciepła i przytulna. Naturalne, spokojne kolory ścian i mebli tworzą spokojny wystrój.

Salon z kuchnią: kuchenny ideał

Kobiece marzenie o posiadaniu czynnego pieca kaflowego w kuchni i jednocześnie atrakcyjnego elemetu salonu właśnie stało się rzeczywistością! Pomysł obudowania nie usuwalnego (i trudnego do aranżacji) pionu kominowego płytkami Lava to pomysł projektanta Szymona Zgorzelskiego. Dzięki temu zabiegowi „piec” stał się nie tylko funkcjonalnym elementem kuchni, ale i reprezentacyjną wizytówką mieszkania. W dodatku dzięki glazurowanej obudowie ta część przestrzeni jest łatwa do czyszczenia - komin mieszczący się w centralnym miejscu przestrzeni narażony jest na liczne ślady rąk, obicia i zadrapania. Dzięki glazurze - uszkodzenia mechaniczne zniwelowano do minimum. Kuchnia jest za to przestronna, z dużą ilością miejsca na przechowywanie kuchennego wyposażenia i zapasów. Meble na zamówienie ograniczyły się tylko do szafy w salonie. Z oferty szafek wybranych w IKEA udało się stworzyć ciąg idealny, sharmonizowany z kolorystyką i układem wnętrza i niezwykle pojemny. Dzięki białym frontom wyposarzenie kuchni nie jest ciężkie, nie przytłacza wnętrza.

Piec kaflowy w nowoczesnej kuchni. Ty też możesz taki mieć!

 

Salon z kuchnią: wybór podłóg funkcjonalnych

Podłoga zastosowana fragmentarycznie w kuchni to półpolerowany gres w kolorze szarym. Tam gdzie panuje wilgoć i łatwo o zachlapanie, sprawdza się lepiej niż drewniana podłoga, która znajduje się w części salonowej i jadalnej. Do tego estetyczne, listwowe połączenie obu gatunków podłóg zapewnia profesjonalne wykończenie i zabezpiecza przed wnikaniem brudu między warstwy podłogi. Dwa rodzaje podłogi to sprawdzony sposób na oddzielenie np. otwartej kuchni od salonu. W tym projekcie wybrano deski podłogowe Iroco, kolekcja Deco, 6-12x30-220x1,5 cm, 212 zł/m² – Natur; 162 zł/m² – Style (dlh-poland.com) oraz gres półpolerowany Metalic szary, 60x60 cm, 99,98 zł/m² (leroymerlin.pl).

Salon z kuchnią: salon sztuk wyzwolonych

Kącik artysty w salonie został dedykowany córce właścicielki, która regularnie ćwiczy grę na pianinie. Nad instrumentem wiszą ilustracje – prace rokujących studentów ASP, wybrane przez zaprzyjaźnionego kuratora sztuki. Meble w salonie - oprócz dedykowanych funkcji - mają swoją historię. Fotel przy pianinie to upolowany na eBayu Soft Pad zaprojektowany przez słynne małżeństwo architektów Charlesa i Ray Eamesów. Stolik kawowy wykonał dziadek właścicielki – kaflarz, który miał własny zakład na Tamce. Do tego prosty, ekspozycyjny, drewniany regał na książki i designerski fotel na drewnianych nóżkach dopełniają artystycznej stylizacji. Warto też zwrócić uwagę na zawieszenie oświetlenia - jedna wiązka światła skierowana jest nad fotel (do czytania), druga - poprzez stylowy abażur ze złotym wypełnieniem, pada centralnie nad stół w kąciku jadalnym. Wszystko ze smakiem!