Salon z kuchnią: nowoczesne i niecodzienne pomysły oszczędzające cenną przestrzeń! INSPIRACJE!

Prezentujemy salon z kuchnią stanowiące kwintesencję stylu nowoczesnego. Aranżacja salonu jest jasna i przestronna. Biała kuchnia, mimo że tylko w formie aneksu, jest w pełni wyposażona w niezbędne sprzęty AGD. Jest w niej też mnóstwo miejsca do przechowywania. Niejako w opozycji do salonu, który dzięki minimalizacji regałów i półek zyskał miejsce na wygodną sofę i stół!

Dwustronna biblioteka zamiast fragmentu ściany
Wygodna szara sofa w przestronnym salonie
Biała jadalnia w salonie z kuchnią
Ściana z farbą tablicową w białej kuchni
Biała kuchnia w kobiecym mieszkaniu

Salon z kuchnią stanowią przestrzeń dzienną 56 metrowego mieszkania w Krakowie. Zamieszkuje je młoda kobieta. Właścicielce i architektce wnętrz Anecie Kosibie, zależało na uzyskaniu efektu jak największej przestrzeni przy całkiem przeciętnym metrażu. Po dokonaniu kilku niezbędnych zdaniem architekt wnętrz zmian, powstała przestrzeń jasna i świetlista, nie tylko za sprawą dużych okien, ale poprzez doświetlenie miejsc położonych z dala od okien, światłem dziennym. Aranżacja salonu połączonego z kuchnią utrzymana jest w stylu nowoczesnym, nie ma tu żadnego niepotrzebnego elementu jednak salon z kuchnią są niezwykle kobiece i ciepłe.

Aranżacja salonu: dwustronna biblioteka zamiast ściany?

Mimo niewielkiej powierzchni jest przestronnie i jasno - duże okna były warunkiem koniecznym nowego mieszkania. Cechą wyjątkową dla tej aranżacji salonu, dzięki której zyskano cenną przestrzeń, jest świadoma rezygnacja z miejsca do przechowywania. Bo tego jest i tak dość w pojemnych szafach po obu stronach holu i w kuchni, połączonej z salonem. Stół na jednej nodze i ażurowe oparcia krzeseł wpisują się w konwencję „gospodarowania przestrzenią” – są lekkie i optycznie zajmują dużo mniej miejsca niż meble tradycyjne. Dzięki temu w salonie zmieściła się rozłożysta sofa, w "jedynie słusznym" kolorze – szarym. Chociaż, tak naprawdę, w aranżacji salonu znajdziemy mebel do przechowywania. Jest nim dwustronna biblioteka, która znalazła się w miejscu ściany pomiędzy salonem i sypialnią. A skoro znalazła się w miejscu ściany – nie zajmuje dodatkowego miejsca, to tak jakby jej nie było… Pomysł idealny do mieszkania singla lub pary.  Miękka sofa, puszysty dywan i zasłony z roletami nadają wnętrzu miękkości i sprawiają, że aranżacja salonu w stylu nowoczesnym, mimo bieli i szarości jest kobieca i ciepła.

Aranżacja kuchni: pojemna wyspa z niewielkim barkiem

Aranżacja białej kuchni to tak naprawdę wyspa z niewielkim, drewnianym barkiem i wysoka zabudowa mieszcząca w sobie piekarnik i mnóstwo miejsca do przechowywania. Taka aranżacja białej kuchni to opcja idealna dla jednej osoby. Białe fronty lakierowanych szafek, czarna farba tablicowa na ścianie i drewno na barku to zestaw bardzo modny w kuchniach w stylu nowoczesnym w wielkich miastach. Na uwagę zasługuje dwustronny system przechowywania w wyspie. Część jest dostępna od strony kuchennej, cześć od salonu. Idealne rozwiązanie do salonu połączonego z kuchnią. Drewniany barek pełni funkcję nie tylko dekoracyjną od strony salonu, ale również zasłania znajdujący się za nim zlew. Jedynym elementem zdradzającym zlew jest „prysznicowa” bateria wystająca poza barek.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Źródło: M jak mieszkanie, 07/2015 Projekt wnętrz i stylizacja: Aneta Kosiba / www.anetakosiba.com Zdjęcia: Łukasz Zandecki

POLECANE ARTYKUŁY