Salon z kuchnią: kwintesencja nowoczesności w odważnej odsłonie

Salon z kuchnią, w którym królują ciemne odcienie grafitu i szarości. Projekt wnętrza na wskroś nowoczesny. Odważne i eleganckie połączenia dominują przestronne wnętrze, decydując jednocześnie o jego niezmąconej elegancji. Prezentujemy projekt salonu z kuchnią, w którym ciemna strona nowoczesności buduje monochromatyczną atmosferę luksusowego apartamentu.

Salon z kuchnią w stylu nowoczesnym
Nowoczesne wnętrza domu
Aranżacja pokoju dziennego z kuchnią
Strefa wypoczynkowa w noczesnym salonie
Czarna kuchnia w nowoczesnym wnętrzu

Założeniem projektowym była aranżacja salonu z kuchnią, którego stylistyka będzie w 100% nowoczesna. Zdecydowano się na odważne i eleganckie połączenia z charakterem. Ciemną kolorystykę wnętrza, w którym dominują odcienie grafitu i szarości, usprawiedliwiają ogromne przeszklenia doświetlające wnętrze. Spójna całość tworzy monochromatyczną atmosferę apartamentu o luksusowym wyrazie. Za projekt salonu z kuchnią odpowiada Kameleon - Kreatywne Studio Projektowania Wnętrz.

Projekt kuchni: kumulacja ciemnej kolorystyki

Dzienna część apartamentu została pomyślana jako otwarty salon z kuchnią. Przestrzeń ta wyznacza centrum otwartego pomieszczenia, które ujmuje elegancją i odwagą. W projekcie kuchni dominuje grafitowy kolor szafek na wysoki połysk, które dopełnione zostały elementami w kolorze głębokiej czerni. Paradoksalnie, tak odważne i mocne połączenia, nie przytłaczają wnętrza, a dodają mu jedynie niesamowitego sznytu i elegancji. W nowoczesnym wnętrzu zdecydowano się na mocne kolorystycznie rozwiązania, a jej wybór został w pełni usprawiedliwiony ogromnymi przeszkleniami we wnętrzu. Pomiędzy szafkami kuchennymi wyłożono przezroczyste szkło, które prezentuje się nie tylko wyjątkowo gustownie, ale jest także bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. W przestrzeni kuchni udało się także zaprojektować funkcjonalną wyspę kuchenną, na której znajduje się płyta grzewcza z motywem miasta nocą. Przedłużony blat, pełni jednocześnie funkcję mini barku, który możemy wykorzystać jako stół do szybkich przekąsek.

Nowoczesny salon z kuchnią: elegancja z nutką ekstrawagancji

W strefie wejścia do salonu z kuchnią, uwagę przykuwają dywanowe schody, które prowadzą na piętro apartamentu. Kwintesencją projektu salonu z kuchnią jest jednak strefa wypoczynkowa, która ujmuje stylem i szykiem. Strefa ta została wyznaczona za pomocą skórzanego narożnika w kolorze czarnym oraz białego stolika kawowego. Tłem dla nowoczesnego narożnika jest oryginalny panelowy grzejnik lustrzany. Aranżację nowoczesnego wnętrza dopełnia narożny kominek, który zlokalizowano pomiędzy częścią salonową, a częścią kuchenną. Strefę telewizyjną we wnętrzu wyznacza fragment specjalnie wybudowanej ściany z kartongipsu, która przykuwa uwagę czarnym kolorem wyróżniającym się na tle śnieżnobiałej ściany. W sąsiedztwie strefy TV wyznaczono także dodatkowe miejsce na stół jadalniany wraz z krzesłami.

Kontakt z pracownią:

Kameleon - Kreatywne Studio Projektowania Wnętrz
Alicja Olech
Joanna Szczucka
www.kameleon-projektowanie.com

Zobacz inne realizacje Kameleon - Kreatywne Studio Projektowania Wnętrz

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Zdjęcia: Joanna Szczucka - Pracownia Kameleon

POLECANE ARTYKUŁY