Salon z kuchnią można potraktować jako dwa oddzielne pomieszczenia lub połączyć. Aby wnętrze stanowiło całość aranżacja salonu z kuchnią musi spełniać jednak określone wymagania.

Salon z kuchnią: wydzielamy strefy

Salon z kuchnią powinien być tak połączony, aby zachować we wnętrzu podział na strefy – wypoczynku w salonie oraz gotowania i jedzenia w kuchni. W zależności od wielkości salonu z kuchnią posiłki można spożywać na przykład w jadalni w salonie lub ustawić stół z krzesłami na granicy pomieszczeń. Salon z kuchnią możemy także częściowo wydzielić – na przykład wyspą pomiędzy salonem i kuchnią, niską ścinką działową, czy nawet barkiem. Zdecydujmy także, czy salon z kuchnią ma się łączyć w taki sposób, aby goście w salonie mieli kontakt wzrokowy z osobami w kuchni, czy też wolimy tego uniknąć – ustawiając na przykład kanapę w salonie tyłem do części kuchennej.

Salon z kuchnią: jasny kolor doda przytulności

Salon z kuchnią w jasnych kolorach sprawdzi się zwłaszcza w małych wnętrzach. Już samo połączenie przestrzeni sprawi, że salon z kuchnią będzie wydawał się większy, a jasne kolory dodatkowo sprawią  wrażenie powiększenia.

Salon z kuchnią: zobacz w galerii 10 inspiracji na ładne połączenie!

Więcej: salon z kuchnią - nowoczesne propozycje >>>