Dodatki do salonu w stylu klasycznym odnajdą się w różnych aranżacjach, ponieważ są bardzo uniwersalne. Dzięki nim salon nabierze eleganckiego wyrazu i z pewnością stanie się bardziej przytulny.

Salon w stylu klasycznym: siła detalu

Jak w każdym stylu tak też i w stylu klasycznym dodatki odgrywają niebanalną rolę. Dopełniają one aranżację i pozwalają na spersonalizowanie wnętrza. Dzięki nim możemy wyrazić nasz gust i uzupełnić wnętrze. Dodatki do pokoju dziennego w stylu klasycznym to przede wszystkim zdobione świeczniki, naczynia i ramki na zdjęcia, dekoracyjne lampy, wazony, czy obrazy. By nie przesadzić z dodatkami dobrze jest postawić na jeden, silny akcent i wokół niego budować aranżację poprzez mniej rzucające się w oczy detale. Silnym punktem może być na przykład stylizowany, klasyczny mebel lub zegar. Pozwólmy mu zagrać pierwsze skrzypce i wysunąć się na pierwszy plan nie przytłaczając go zbędnymi ozdobami. Jeśli lubimy wiele dodatków niech zachowają one stonowaną i jednolitą kolorystykę, by nie zagłuszyły głównej atrakcji wnętrza. W salonie w stylu klasycznym znakomicie będą prezentować się cięte i doniczkowe kwiaty w ozdobnych wazonach i donicach. Świetnymi dodatkami mogą być też lampy czy mosiądzowe figurki lub szklane karafki i inne naczynia. Styl klasyczny pozwala na wykorzystanie wielu atrakcyjnych elementów, ale trzeba uważać by z nimi nie przesadzić.

Dodatki w stylu klasycznym w każdym wnętrzu

Styl klasyczny jest wbrew pozorom dość uniwersalny. Dlatego dodatki do pokoju dziennego w stylu klasycznym możemy wykorzystać również w innych stylistycznie wnętrzach. Klasyka bardzo dobrze zaprzyjaźni się ze stylem prowansalskim, shabby chic, czy nawet glamour. Dodatki w stylu klasycznym będą także fantastycznym kontrastem w minimalistycznie, czy nawet industrialnie urządzonych wnętrzach. Świetnie spiszą się też w salonie w stylu eklektycznym czy angielskim oraz francuskim.