Czy znasz kolor taupe? Jest idealny do salonu w stylu eklektycznym

Aranżacja salonu w kamienicy z niezwykłym kolorem ścian! Modny taupe to kolor pomiędzy chłodną szarością, a ciepłym odcieniem glinki. W zestawieniu z kolorami drewna i przemyślanym designem, całość stanowi niezwykły kolaż nowojorskiego eklektyzmu z mediolańskim sznytem! Jak łączyć style w mieszkaniu? Obejrzyj nasz wywiad z architektem wnętrz! [WIDEO]

Eklektyczny salon w kamienicy
Eklektyczny salon w kamienicy
Eklektyczny salon w kamienicy

Nowojorski eklektyzm i mediolański sznyt w detalach, stały się motywami przewodnimi aranżacji jasnego salonu w kamienicy. Połączenie świetnych proporcji dobrego designu z przytulną przestrzenią życia rodzinnego, podbiło nasze serca. Zobaczcie jakie elementy wpłynęły na stylowy sukces salonu w kamienicy z kosmopolitycznym sznytem.

Eklektyczny salon w kamienicy: jak wydobyto głębię

Jasny salon w kamienicy tylko pozornie urządzono w sposób luźny i przypadkowy (udana swoboda w aranżacji wymaga głębokiej refleksji poprzedzającej). Eklektycznie dobrane sprzęty, meble i dodatki w luźnej, nienarzucającej się konwencji, to elementy stylu nowojorskiej nonszalancji w duchu wszechstronnie uzdolnionej bohemy artystycznej. Jasny salon w kamienicy wyposażono w różnorodne stylistycznie meble, jednak nie w nadmiernej ilości. Lekką, płycinową komodę na nóżkach w ciepłym, orzechowym fornirze zestawiono z geometrycznym, czarnym stołem z krzyżakowym opracowaniem nóg. W narożniku salonu ustawiono natomiast oryginalny, częściowo przeszklony barek. Różne stylowo są także nowoczesne, drewniane krzesła i ich tapicerowane warianty na chromowanych nóżkach. Jasne akcenty wprowadzają duże okna z białymi opaskami i analogicznie opracowane wejście z przeszklonymi drzwiami przesuwnymi do sąsiedniego pomieszczenia. Jednolity kolor dywanu w gołębim odcieniu, uspokaja różnorodną aranżację wokół stołu. Delikatna, stiukowa opaska dekoracyjna na styku ściany z sufitem, stanowi delikatne rozedrganie górnej partii salonu. Czarne akcenty, widoczne w opracowaniu drewnianych krzeseł, rozkładanego stołu czy w oryginalnym świeczniku na fornirowanej orzechem komodzie, nie znalazły się tu bynajmniej przypadkowo. Wyraziste "plamy koloru" w przestrzeni jasnego salonu, wypełnionego kolorystycznymi niuansami beży i ciepłych szarości, wydobyły głębię i przestrzenność aranżacji.

Czytaj też: Pomysły na mieszkanie w kamienicy >>>

Szary salon: kolor taupe na ścianie w salonie

Niezwykłości dopracowanej przestrzeni salonu w kamienicy dodał oryginalny kolor ścian. Połączenie chłodnej szarości z ciepłym kolorem glinki (wariantu koloru taupe) nie przytłoczył wnętrza. Za to w zestawieniu z jasnym, drewnianym parkietem i fornirowanym kredensem, wydobył jego głębię. Lampa w analogicznym kolorze, umieszczona ponad stołem jadalnianym, to nowoczesny i elastyczny stylowo projekt Jasper'a Morrison'a. Podobny kolor odczytać możemy również na jednym z drewnianych krzeseł. Tajemnicą sukcesu tego niedookreślonego kolorum, jakim jest taupe jest to, iż z pozoru przeciętny czy wręcz nijaki, zyskuje przy bliższym poznaniu. Występując samotnie nie wyróżnia się spośród innych, zgaszonych odcieni kolorów z palety off white. Jednak w towarzystwie ciepłych fornirów, koloru drewna parkietu czy czarnych i białych akcentów mebli oraz dodatków, kolor taupe nabiera nowej jakości. Taupe na ścianie wydobywa głębię, świetlistość i szeroko rozumiany potencjał całej aranżacji, szczególnie pięknie podkreślając różne odcienie drewna. Kolor taupe na ścianie tworzy idealny balans odcienieni chłodnych i ciepłych w kompleksowej aranżacji wnętrza.

Szara podłoga: do jakich wnętrz, dodatków i mebli?

 

Jak łączyć style w aranżacji wnętrz? [WIDEO]

Obejrzyj naszą rozmowę z architekt wnętrz Małgorzatą Kamińską z pracowni ZEN INTERIORS, w którym wyjaśnia jak umiejętnie łączyć style w aranżacji wymarzonego mieszkania:

Projekt kuchni: LORENS Pracownia Architektury i Designu
camera

Beżowa kuchnia z naturalnych materiałów: fornir, miedź i koronki

LISTA ZAKUPÓW

Jadalnia na tle domowej biblioteki
camera

Poddasze w sopockiej kamienicy: do pracy i do mieszkania

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: agencjafree/living4media

POLECANE ARTYKUŁY