Salon światła. Aranżacja salonu z dekoracyjną ścianą

Młodzi ludzie urządzając swój pierwszy salon, posłuchali rad naszego stylisty. Oto jak za pomocą światła i kolorów udało im się stworzyć salon podzielony na strefy. Główną ozdobą w aranżacji salonu są dekoracyjne ściany.

Salon światła
Salon światła
Salon światła
Salon światła
Salon światła

Magda i Artur zwrócili się do stylisty po radę jak urządzić salon. - Nasz salon nie jest duże - pisali - więc musimy pogodzić kilka funkcji w jednym pokoju. Ich potrzeby są znakiem naszych czasów. Coraz częściej mobilność, możliwość codziennego wprowadzania zmian staje się najważniejszą cechą wystroju wnętrz.

Salon i kolory

Salon: projekt wnętrza. Zamiast rozłożystej kanapy proponuję lekką, zrobioną na zamówienie, wygodną, bo przykrytą poduszkami. Zamiast obrazów, roślinny ornament umieszczony na ścianie w salonie - podpowiada Tomek Tarasewicz, nasz stylista, a Magda i Artur, choć zaskoczeni, z uśmiechem kiwają głowami. - Chętnie zaszalejemy z kolorami w salonie, ale nie wiemy z jakimi - mówią. Tomek postawił na śmiałe połączenia kolorów w salonie i dekoracyjne ściany. Wybrał do salonu głęboki fioletowy i żywiołowy pomarańczowy. Kolory w salonie są jak zgrani partnerzy o wyrazistych charakterach: wybuchowi, ale doskonale się uzupełniający - jeden z zimnej, drugi z ciepłej palety. Biała podłoga z dużych płyt, lekkie krzesła i stoliki są odświeżającym kontrastem w aranżacji salonu, ale nie konkurują z mocnymi tonami.

Śmiałe kolory w salonie, ale umiejętnie zestawione tworzą interesyjące, trochę tajemniczy salon. Ornament na ścianie, który został wycięty z folii i przyklejony, to oryginalny i prosty sposób dekoracji ścian. Nadaje klimat i smak wnętrzu. Ciekawy efekt daje też podświetlana sofa, taki zabieg też jest dość łatwy do zrobienia u siebie w domu.

Salon: wybieramy lampy do salonu

Potrzebujemy w salonie: jadalni, miejsca do odpoczynku i do spotkań - wyliczają nasi czytelnicy. Bambusowe tyczki ustawione w łuk oddzieliły część wypoczynkową salonu od jadalni, a stylista, używając światła, postarał się o kilka sztuczek przestrzennych. Halogen zawieszony na stalowej lince nad stołem oświetla kolację rozproszonym światłem. Dwa pozostałe, punktowo skierowane na ścianę, podkreślają graficzną dekorację. A romantyczne świece zawsze są mile widziane. Żeby w skupieniu obejrzeć film, wystarczy zostawić umieszczone w suficie oświetlenie bambusowej przegrody, które łagodzi migotanie telewizora. Gdy wpadną znajomi, zapala się lampę nad stolikiem. Jest duża, pomarańczowa i promieniuje dobrą energią. Nocne tańce? Czemu nie. Spokojna muzyka, na taką okazję czeka najbardziej niezwykłe światło. Gospodarze gaszą wszystkie lampy, zostawiając na scenie jednego aktora - podświetlaną sofę. Jasne światło świetlówek ukrytych pod nią ślizga się po podłodze. - Przed nami sporo zabawy i wymyślania nowych wariantów oświetlania naszego kolorowego salonu - mówią Magda i Artur.

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Gruszczyńska-Hyc Stylizacja: Tomasz Tarasewicz Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY