Salon na jesień. Aranżacja salonu: wybieramy kolory ścian, meble i dodatki

 Salon

Salon na jesień: dywan i dodatki (sklep NAP/Domoteka).

Fot. Materiały prasowe Domoteka

Salon to centrum domowego życia. Kiedy lato dobiega końca, a dni stają się krótsze i pochmurne, więcej czasu spędzamy w domu. Co zrobić, by salon w jesienne wieczory był ciepły? Oto kilka sposobów na jesienny wystrój salonu. Aranżacja salonu: wybieramy ciepłe kolory ścian i dodatki do wnętrza, które sprawią że salon będzie przytulny.

Salon: kolory ścian

Nic nie dodaje wnętrzu takiej świeżości jak nowe kolory ścian. Zanim nastanie zima, zabierzmy się za malowanie ścian. Wbrew pozorom nie tylko kolor żółty potrafi „ogrzać” salon. Do wyboru mamy naprawdę dużą gamę kolorów dających ciepło w aranżacji wnętrz. Salon będzie przytulny, jeśli wybierzemy odcienie beżowego, również te chłodniejsze. Poza tym do salonu pasują: pomarańcz, czerwień, brąz, złoto, zieleń, nawet granatowy. Jeśli drzemie w nas dusza artysty, możemy jedną ze ścian w salonie pomalować na mocny kolor, nawet czarny, a pozostałe pokryć beżową farbą. Taka aranżacja salonu będzie efektowna, zachowując przy tym przytulny charakter wnętrza. - Przed malowaniem ścian trzeba się zastanowić, czy zależy nam na modzie, czy na efekcie przytulnego wnętrza, a może  najważniejszy jest dla nas relaks w salonie. W każdej sytuacji sprawdza się beż, ale co dalej? Jeśli relaks, wtedy jaskrawe kolory ścian odpadają. Jeśli energia, to wszystko, co kojarzy się z latem i słońcem. Przyjemny dla oka i modny w aranżacji wnętrz jest styl marynarski - błękit, odcienie szarości, kość słoniowa, granatowy i czerwień - radzi Tomasz Tarasewicz, stylista Domoteki.

Salon: meble, które „otulają”

Kluczowym meblem w salonie jest sofa, warto więc pomyśleć o niej i ścianach razem. Kanapa i fotele mogą mieć różne tonacje, ale w jednej gamie kolorystycznej, zwłaszcza gdy chcemy, by kontrastowały z kolorem ścian w salonie. Przytulniej będzie nam na kanapie obitej materiałem, skóra i skaj zawsze ochładzają. Pozostałe meble również mogą zaważyć na przytulności salonu. Komoda, szafka pod telewizor, stół lub ława - wszystkie te przedmioty zrobione z drewna nadadzą wnętrzu przytulny charakter. Jeśli postawimy w aranżacji salonu na nowoczesność i styl glamour, trzeba będzie „ogrzewać” wnętrze dodatkami. Do ważnych salonowych mebli zaliczamy też lampy. Oświetlenie z abażurami (kinkiety, żyrandole) na pewno da nam tzw. ciepłe światło. Paradoksalnie, podwieszane sufity, mimo że obniżają wnętrze, wcale go nie ocieplają. Ich nowoczesny styl daje odwrotne wrażenie. Również lampy halogenowe nie rozgrzeją nas w jesienne wieczory, choć zetknięcie z nimi grozi oparzeniem.

 Salon

Salon i dodatki: poduszki BoConcept.

Fot. Materiały prasowe Domoteka

Salon: dodatki i dekoracja wnętrza

Prostym sposobem na ocieplenie wystroju salonu są dodatki. Jeśli okna w salonie będą przystrojone firaną, zasłonami lub roletą rzymską sprawią, że poczujemy kilka stopni Celsjusza więcej. Przy okazji, zmiana dekoracji okiennych to świetny sposób na małe odświeżenie salonu. Bardzo przytulny charakter salonu uzyskamy dzięki wszystkiemu, co miękkie. Połóżmy więc w salonie na podłogę dywany lub chodniki, na kanapie rozłóżmy poduszki i ciepły pled, lampę ozdóbmy materiałowym lub papierowym abażurem. - Proste, nowoczesne wnętrza są modne i eleganckie, ale niestety zimne. Dołóżmy więc kilka bibelotów i dekoracji, rzecz jasna z umiarem, a wtedy salon zachowa nowoczesny styl, a jednocześnie nabierze cech przytulnego gniazdka - zachęca Tomasz Tarasewicz. Przy zakupie dodatków do salonu możemy pobawić się kolorami. - Salon nabierze charakteru, gdy zasłony będą kontrastować ze ścianami. Żeby nie było zbyt pstrokato, dopasujmy zasłony do innych miękkich dekoracji, np. do dywanu - radzi stylista.

Ocena: 0
Zdjęcia: Materiały prasowe Domoteka

POLECANE ARTYKUŁY