Minimalistyczny loft kojarzy się z dużymi powierzchniami zagospodarowanymi w hangarach i pofabrycznych budynkach. Jednak styl ten trafił również do kamienic i bloków. Czy możliwe jest urządzenie mieszkania w stylu loft w bloku? Jak się okazuje tak! Jedno z takich mieszkań mieści się na warszawskim Wilanowie! 

Aranżacja salonu: przestronny salon z cegłą na ścianie!

Aranżacja wnętrz w stylu loft to przede wszystkim beton na podłodze, cegła na ścianach i wszechobecna biel z elementami szarości. Właśnie takie jest 130-metrowe mieszkanie urządzone na warszawskim Wilanowie. Właściciele, kupując mieszkanie doskonale wiedzieli czego oczekują, mieli nawet wybranego projektanta do którego niestety zgubuli kontakt. Na szczęście właścicielce udało się ponownie trafić na projektanta, Tomasza Wieczorka, który podjął się aranżacji loftu w mieszkanu. Aby powiększyć przestrzeń została zburzona ściana dzieląca kuchnię i salon. Dzięki temu powstała jedna duża powierzchnia, na której znalazł się salon z trzyipółmetrową sofą, pokrytą odporną na zabrudzenia tkaniną. Właściciele początkowo chcieli inwestować we włoski dizajn, ostatecznie jednak kupili meble do salonu w firmie Furninova z Kętrzyna. Dodatkowo w aranżacji salonu pojawiły się również: leżanka i puf, który można dostawić do kanapy i dzięki temu mamy gotowe miejsce do spania. W miejscu, gdzie kończy się ceglana ściana jest wejście do gabinetu. To tam jest przeniesiony telewizor, a w salonie został zainstalowany projektor z trzymetrowym ekranem wysuwanym z sufitu, który po rozwinięciu dodatkowo zasłania kuchnię. Właściciele mieszkania zdecydowali się kupić cegły z toruńskich młynów Richtera. Cegły są z 1890 roku, zostały pocięte na dwucentymetrowe plasterki, przyklejone do ścian i zafugowane. Dzięki temu, właścicielka ma kawałek rodzinnych stron w swoim warszawskim mieszkaniu.

Aranżacja salonu: dodatki, to one dopełniają wnętrze

Dodatki, pełnią bardzo ważną funkcję w aranżacji każdego wnętrza. To one często odpowiadają za ostateczny wystrój pomieszczenia. We wnętrzach minimalistycznych dodatki ograniczamy do niezbędnego minimum, dlatego muszą być dokładnie przemyślane. W aranżacji salonu w stylu loft na dekoracyjnej ścianie z cegieł pojawił się obraz prezentujący industrialną przestrzeń miejską autorstwa Majki Kiesner. Na stoliku Industrie marki Vinotti pojawiły się dekoracyjne napisy z drewna i kubki (Reset). Na ogromnej sofie nie mogło zabrajknąć pledu i poduszek (HK Living), które doskonale się sprawdzają podczas rodzinnych seansów filmowych.

Wielki powrót cegły!

Cegła na ścianie powróciła w wielkim stylu. Modne są zarówno tradycyjne cegły w kolorze czerwonym, jak i te malowane na biało. Dekoracyjna ściana z cegieł stanowi naturalne tło dla mebli i co najważniejsze uwiarygodnia lofty urządzane w blokach.  Cegła pasuje nie tylko do wnętrz urządzonych w stylu loft, ale też do aranżacji minimalistycznych, skandynawskich czy klasycznych. Doskonale sprawdza się w aranżacji salonu, pokoju dziennego, sypialni, a nawet kuchni.