Urządzając salon, aranżacja z ciemnymi meblami wydaje się jedną z najtrudniejszych. Ciemne meble do salonu przypadną do gustu tym, którzy cenią raczej tradycję i klasykę. Ale salon – aranżacja nowoczesna – także nie wykluczają korzystania z ciemnych kolorów w salonie.

Salon aranżacja klasyczna i nowoczesna

Zarówno salon – aranżacja nowoczesna i klasyczna – mogą się łączyć z kolorem ścian na zasadzie podobieństwa lub kontrastów. Ciemne kolory ścian sprawią, że salon – aranżacja z ciemnymi meblami – wzmocnią wrażenie bogactwa i stylowości w salonie. Ciemne meble, w połączeniu z ciemną podłogą i mocnym kolorem ścian mogą jednak sprawić, że wnętrze wyda się ciężkie i przytłaczające. Dlatego ciemne kolory warto stosować z wyczuciem.

Salon: aranżacja dodająca lekkości

Biorąc pod uwagę salon – aranżacja, w której dominują ciemne meble, warto przemyśleć jasny kolor ścian. Sprawdzą się jasne, pastelowe barwy w odcieniach bieli, beżu, żółci i błękitu. Jasne kolory sprawią, że ciemne meble będą ładnie odbijać się na ich tle, a salon – aranżacje zyskają na lekkości. Ciekawym połączeniem mogą być ciemne meble z oliwkowym lub złotawym kolorem ścian, gdyż wówczas salon i aranżacje stają się bardziej pałacowe.