W stylu sentymentalnym bohaterami są kolory i dekoracyjne wzory. Taki wystrój wnętrz łączy się z tym, co nowe, tworząc odświeżającą mieszankę. Powrót do kwiatowych i zwierzęcych motywów powiedzie się tylko wtedy, gdy dopasujemy do siebie rzeczy z różnych stylów.

Romantyczny wystrój wnętrz

Jeżeli podstawę wystroju wnętrz stanowią nowoczesne meble, możemy wprowadzić stylowy fotel, który kolorystycznie nawiązuje do sofy. Wyrazista tapeta stanowi tło dla zróżnicowanych elementów, ale utrzymanych w bieli. Sentymentalizm to styl bardzo kobiecy. Jego amatorki korzystają z  doświadczeń, jakie daje im moda. We wnętrzach podobnie – wzory są jak „ubrania” dla nowoczesnych mebli, mogą sprawić, że wystrój wnętrz nabierze uroku. Jeżeli chcemy łączyć różnorodne rzeczy, postawmy na jasne kolory ścian i mebli. W ten sposób nie przytłoczymy pomieszczenia, a weksponujemy to, co najładniejsze.

Wystrój wnętrz: na co uważać?

Wzory sprawdzają się tylko w uporządkowanych przestrzeniach. Dlatego warto ograniczyć liczbę mebli, inaczej wystrój wnętrz będzie przeładowany. Jeżeli decydujemy się na wiele wzorów, postawmy na podobna paletę barw. Bezpiecznie jest bawić się wariantami tego samego koloru na różnych fakturach.

Tapety - jeśli zastosujemy je na jednej ścianie, np. takie z motywem roślinnym, dodadzą wnętrzu ciepła i komfortu. Wzory na tapetach sprawiają, że wystrój wnętrz nabiera osobistego charakteru, a także zyskuje kolor.

Tkaniny we wnętrzu powinny korespondować z motywem na tapecie, np. nawiązując do niego kolorem (pomogą nam gotowe zestawienia producentów tapet i tkanin). Monochromatyczne uspokoją wnętrze. Wybierając dywan, kierujmy się fakturą – im przyjemniejszy w dotyku, tym lepszy.