Są barwy we wnętrzach, które nieodzownie kojarzą się z romantycznym wystrojem. Delikatne błękity, beż, pudrowy róż i biel w odpowiednich proporcjach i zestawieniach wprowadzają do wystroju wnętrz marzycielski, łagodny klimat.

Romantyczny wystrój wnętrz: pomyśl o tapecie

Romantyczny nastrój możemy stworzyć we wnętrzu stosując na ścianie ciekawą tapetę. Sprawdza się te w kwiatowe wzory, delikatne pastelowe wzory, albo fototapety z nastrojowym zdjęciem.

Nowoczesne wnętrza romantyczne

Nowoczesny wystrój wnętrz również może być romantyczny. Wystarczy, że w aranżacji wnętrza wykorzystamy kryształowe żyrandole o nowoczesnych liniach i wzorach, a połyskujące tafle szkła w domowych sprzętach połączymy z pastelowymi barwami. W takim wystroju wnętrz sprawdzi się również łączenie designerskich, nowoczesnych mebli z odnowionymi, z odzysku.

Wystrój wnętrz w dawnym stylu

Łagodny klimat we wnętrzu uzyskamy stosując w wystroju dekoracyjne, przezroczyste tkaniny oraz stare meble i dodatki, które odnowimy dając im drugie życie. Stare ramy luster i meble odnowione techniką shabby chic same w sobie stworzą rozmarzony klimat we wnętrzu. Możemy się także pokusić o postarzenie nowych przedmiotów – efekt wystroju wnętrz będzie podobny.