Fototapeta w mieszkaniu to świetny sposób na dekorację wnętrza. Trend ten powraca do łask co kilka lat, a w 2011 roku przeżywał prawdziwy renesans! Nie uszło to uwadze miesięcznia M jak mieszkanie, który w tamtym czasie wytypował fototapety na jedną z najgorętszych propozycji. Jedną z najprzyjemniejszych zalet fototapet jest ta, że jej położenie to najprostszy sposób na totalną zmianę aranżacji wnętrza.

Aranżacja wnętrz w fototapetą w roli głównej!

Dobrze dobrana do aranżacji pomieszczenia fototapeta potrafi nadać mu charakteru, optycznie powiększyć przestrzeń i ostatecznie zmienić wystrój całego pomieszczenia. Do niedawna fototapety kojarzyły się wyłącznie z wielkoformatowymi grafikami przyklejamymi na ścianę, jednak od 2011 roku wiele się zmieniło. Ozdobne zdjęcia pojawiają się na przeszklonych szafach, w łazienkach i za szkłem przyklejanym w kuchni między blatem, a linią górnych szafek. To szybki sposób na zmianę w wybranym przez nas pomieszczeniu, który nie zrujnuje naszej kieszeni.

Jakie wzory tapet były najpopularniejsze w 2011 ?

Według redakcji miesięcznika M jak mieszkanie , rok 2011 należał do fototapet. Wśrod dominujących wzorów możemy wyróżnić motywy roślinne (np. trawa, liście, kwiaty, owoce) czy kuchenne (takie jak filiżanki z kawą, ziarna kawy, zdjęcia przypraw, zioła). Aktualnie we wnętrzach najczęściej pojawiają się wielkomiejskie inspiracje ( np. panoramy miast jak Nowy Jork, Paryż czy Londyn). To idealne rozwiązanie dla podróżników i miłośników wielkomiejskich przestrzeni. Potrafią też iluzorycznie wpłynąć na odbiór małej przestrzeni. Geometryczne wzory to propozycja dla minimalistów, a fototapety przestrzenne pozwolą optycznie powiększyć nawet najmniejszą przestrzeń.