Salon, podobnie jak całe mieszkanie, urządzony jest w stylu skandynawskim. Właściciele sami zaprojektowali oraz wyprodukowali meble i ozdoby, które widoczne są na prezentowanych zdjęciach salonu. Uważają, że styl skandynawski jest nadzwyczajny: łączy funkcjonalność z przytulnością, bez zadęcia i udawania czegoś innego. Ujęła ich bezpretensjonalność i naturalność wnętrz skandynawskich połączona z dbałością o piękny detal. Takie właśnie miało być ich mieszkanie. Ze swojej aranżacji salonu są bardzo dumni, i słusznie! Chłód białych ścian i mebli w salonie gospodarze zrównoważyli naturalnym drewnem. Dzięki temu udało się stworzyć przytulny wystrój. Podłoga z jasnych klepek, z pięknym rysunkiem słojów oraz blat stołu ożywiają skandynawski salon, brązowa kanapa zaś dodaje aranżacji stabilności i ciężaru. Lubimy oglądać wnętrza skandynawskie, zachwycamy się prostotą wykończenia, funkcjonalnością i przyjaznością dla domowników. Nowych pomysłów pani domu szuka na zagranicznych blogach wnętrzarskich. To istna kopalnia wiedzy na temat stylu skandynawskiego. Stale przegląda też portale wnętrzarskie - sprawdza, co się podoba, „co się nosi”. To podejście biznesowe - być na bieżąco, które inspiruje też do poszukiwań nowych kształtów i dekoracji w aranżacji wnętrz. Zawsze marzyła o sklepie internetowym ze swoimi wyrobami, teraz go ma (Houseofwhite.pl). Prowadzi też blog Daro-meble.blogspot.com.

Styl skandynawski: przytulny salon

Urządzając salon w stylu skandynawskim pamiętajcie, że aranżacja powinna być ciepła i mieć domowy klimat. Nic na pokaz. Liczy się dobry nastrój i wygoda w salonie,
także dla przyjaciół odwiedzających wasz dom. Prezentowany na zdjęciach salon w stylu skandynawskim jest jasny i przytulny, a ciemne barwy nadają bieli nieoczywistego charakteru. Minimalizm dodatków i ich spójność kolorystyczna podkreśla surowy charakter wnętrza. Nowoczesności w tej aranżacji salonu dodają ręcznie robione dekoracje, takie jak napis nad sofą oraz proste formy sprzętów. W prezentowanym salonie nie ma zbyt wielu mebli, dlatego wnętrze robi wrażenie przestronnego. Obejrzyjcie zdjęcia salonu, według nas gospodarze świetnie poradzili sobie z przeniesieniem skandynawskiego stylu do polskiego mieszkania.

Przeszklona witryna z zewnętrznym zamkiem jest widoczna z przedpokoju. Gości wita w salonie ręcznie malowana tabliczka z napisem welcome. Renifery, konie i gwiazdy to dekoracje salonu, które są dziełem pani domu. Pojawiają się w aranżacji wnętrza salonu wraz z nadejściem zimy. Właścicielka nie lubi jesieni, więc jak najdłużej przetrzymuje letnie ozdoby, by po nich wystawić stylizowane zwierzaki.